Фахівці з Медичної школи при Університеті Вашингтона у Сент-Луїсі проводили дослідження на самцях мишей. Животні були інфіковані африканськими чи азійськими штамами вирусу Зіку. Через 7 днів після зараження у тварин з’явилася інфекція у клітинах яєчок. Впродовж місяця вирус Зіку руйнував насіннєві канальці і яєчки поступово зменшувалися в розмірах.

Через 42 дні після зараження кількість рухливих сперматозоїдів у піддослідних тварин знизилася приблизно втричі. При цьому зменшилася загальна якість сперми. Крім цього знизився рівень гормонів тестостерону та інгібіну B, які життєво важливі для регулювання вироблення сперми.

Усі показники свідчать про зниження рівня фертильності самців мишей. Проте фахівці достеменно не з’ясували, виявляє ли вирус Зіку таке ж вплив на чоловіків і властиве йому викликати безпліддя. Подробиці дослідження можна знайти у виданні Nature, де опублікували свою роботу американські вчені.

Вірус Зіку переноситься комарами, може передаватися статевим шляхом або при переливанні крові. Виявлено понад 60 років тому, проте за цю годину було виявлено лише 15 випадків захворювання в Африці та Східній Азії. Наразі має статус пандемії. Симптомами захворювання є висип, втома, головний та суглобовий біль, лихоманка та набрякання суглобів.