Вітамін А Його нестача в організмі може порушити кольоровий зір та адаптацію до темряви. Вітамін можна знайти в яловичій печінці, риб’ячому жирі, яйцях, зелені, шипшині, бананах та гарбузі. Якщо вживати хоча б 200 г моркви і трохи олії, то можна добре підтримати зір, інформує sutura.org.ua

Вітамін E природний антиоксидант, який зменшує старіння організму. Також він зберігає еластичність, гнучкість м’язів та судин. Вітамін міститься в: рослинному маслі, брокколі, листках салату, мигдалі, сої та зеленому горошку. Його денна норма – 10-30 мг.

Вітамін C сприяє зміцненню стінок капілярів, запобігає появі катаракти і допомагає впоратися з глаукомою. Якщо його бракує, то очі швидко втомлюються та червоніють. Аскорбінова кислота входити до складу: шиповника, лимона, горобини, сладкого перцю, яблук, помідорів та капусти.

Вітамін B1 При його нестачі організм реагує зниженням гостроти зору, імовірністю появи глаукоми. Цей витамин можна зустріти у вівсянці, гречці, волоських горіхах, печінці, пивних дріджжах та свинині.

Вітамін B2 знижує стомлення очей, захищає сітківку від ультрафіолету, сприяє гарній адаптації до темряви. Їм багаті такі продукти: м’ясо, сир, печінка, хліб із необробленого зерна.

Вітамін В3 сприяє нормальному кровопостачанню очей, а також зменшує концентрацію холестерину в крові. Він входити до складу білого м’яса, яєць, арахісу, чорносливу, печериць та зерен підсолнечника.

Вітамін В5 Його нестача може позначитися на гостроті зору, процесах пам’яті. Його максимальне кількість міститься в яйцях, цвітній капусті, морській рибі, кисломолочних продуктах, спаржі, буряках, яловичині та горіхах.

Вітаміні B6, B9, B12 підтримують роботу нервної системи, знімають напругу з очних м’язів, забезпечують чіткість сприйняття. B6 можна зустріти у рибі, капусті, картоплі, м’ясі, бананах та молочних продуктах. В9 входити до складу спаржі, капусти, шпинату, яблук та бананів. Для заповнення витамину необхідно вживати рибу, яловичину, молочні продукти та яйця.

Вітамін D регулює обмін фосфору та кальцію, що стимулює їх всмоктування у кишечнику. Його нестача провокує розвиток катаракти та остеопорозу. Недостатнє кількість витамину може призвести до короткозорості, курячої сліпоти та атрофії зорового нерва. Щоб заповнити їх у організмі, необхідно їсти рибу, м’ясо, молоко, овочі.