Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5

Головна unsorted Вітіліго

Вітіліго

Причини вітіліго

Одним з найбільш загадкових і досі невивчених захворювань нашого часу можна назвати вітіліго. Сучасна медицина при всій своїй науковості та високотехнологічності так і не може дати відповіді на всі питання, що стосуються вітіліго. Це захворювання може вразити людей абсолютно будь-якого віку, як чоловіків, так і жінок. Проявляється захворювання тим, що на поверхні шкіри з’являються білі плями – ділянки шкіри з повною відсутністю пігменту меланіну, який відповідає за природний колір нашої шкіри. На таких ділянках волосся теж знебарвлюються. В останні роки все частіше це захворювання вражає молодих людей і дітей все частіше і частіше, але медики досі не можуть розгадати механізми розвитку цього захворювання і його точні причини. Важливо розуміти, що вітіліго не впливає на стан внутрішніх органів людини, у всякому разі, немає таких наукових свідчень, і доставляє незручність тільки з естетичної точки зору.

Говорити про причини вітіліго можна тільки приблизно, на рівні припущень, які більш-менш підтверджуються. Зміни в шкірі відбуваються від зниження темпу ферментальних реакцій, які визначають вироблення меланіну. Порушується меланогенез, знижується активність тірозінани. Відзначається негативна реакція ДОФА. При цьому зберігається норма в кількості меланоцитів.

Так, з’ясовано, що причиною виникнення вітіліго може стати стресовий стан, деякі хронічні захворювання внутрішніх органів, травми та інші фізичні ушкодження, інфекційні хвороби, перенесені людиною, інтоксикації внаслідок хвороби або хімічного впливу, а також носіння на шкірі синтетичних тканин або тривалий з ними контакт . Причинами розвитку вітіліго, за деякими дослідним даними, можуть стати і шлунково-кишкові порушення, розлади і інфекції. Є приклади, коли вітіліго виникало у пацієнта, страждаючого глистами, а також після жовтяниці та деяких захворювань печінки. Дуже важливий і спадковий фактор – вітіліго часто передається у спадок.

Симптоми вітіліго

На самому початку захворювання на шкірі з’являються білі або рожеві плями, причому їх межі поки нечіткі, але трохи згодом у міру збільшення плям вони стають чіткіше. Переважно плями круглі або овальної форми. Піддані вітіліго абсолютно будь-які ділянки шкірної поверхні, однак найбільш часто такі плями можна зустріти на обличчі, на спині і на грудях. Поразки шкіри можуть носити як одиночний характер, так і множинний. Ніяких хворобливих відчуттів на місці ураження не відчувається, ніякого дискомфорту пацієнт не відчуває.

Лікування вітіліго

В основному лікування вітіліго зводиться до прийому препаратів у вигляді таблеток, а також мазей і розчинів, які підвищують чутливість шкірних покривів до ультрафіолетових променів. Мазь втирають в ті ділянки шкіри, які позбулися пігменту. Найбільш ефективними препаратами в цьому сенсі є аммифурин, псоберан, бероксан, псорален і Меладинин. Лікування при вітіліго спрямоване на те, щоб допомогти організму самостійно виробляти меланін.

Застосовується також для лікування ультрафіолетове опромінення і фотохимиотерапия, однак при цих методиках одного курсу лікування недостатньо, необхідно кілька курсів лікування з мінімальними паузами між ними.

Оскільки симптоми вітіліго спостерігаються у молодих людей все частіше, в останні роки практикується лікування за допомогою фотосенсибилизирующих засобів, а також лазерного опромінення. Це набагато ефективніше фотохіміотерапії, а також виліковує швидше і не дає побічних реакцій. До складу терапії включають і вітамін С, а також мідь, оскільки при вітіліго цих компонентів у пацієнта відзначається недостача.

На Заході вітіліго лікується хірургічним шляхом – пересадкою шкіри з донорських ділянок. Метод цей безболісний і швидкий, але коштує дорого.

У комплекс лікування входять й імуномодулюючі ліки, такі, як іммунал, активін або настоянка ехінацеї. Крім того, широко поширені народні способи лікування вітіліго, і саме народні методи виявляються в цілому ряді випадку найбільш ефективними.

Ось кілька найвідоміших рецептів, що застосовуються в народі для лікування вітіліго:

  • Траву звіробою (2 столові ложки) заливають сканом води і варять на тихому вогні дол випаровування половини води. Проціджують вийшов відвар, добре віджимають сік з трави. Отриманий відвар втирають в ділянки шкіри без пігментації кілька разів на день.
  • Волоський горіх очищають, вибирають з нього внутрішні перегородки, заливають їх спиртом, наполягають, а потім вийшла настоянкою змащують хворі місця на шкірі кожен день два рази на день протягом 2-3 місяців.
  • Насіння редиски (1 чайну ложку) перетерти в порошок, перемішати з оцтом (1 чайна ложка), а потім прикладати цю суміш до знебарвленим місцям на шкірі.
  • Допомагає від вітіліго і герань, яку у великій кількості ми вирощуємо на своїх підвіконнях. 50 грамів коренів герані (важливо, щоб квіти цієї герані були червоного кольору), заливають окропом (1 літр) і залишають настоятися на чотири години. Одержаний відвар додають у воду, коли приймають ванни. Бажано приймати такі ванни щодня протягом двох тижнів.
  • Добре допомагає при вітиліго повернути колір шкірі червона глина. Таку глину добувають на дні річок або в горах, її змішують з соком імбиру один до одного, а потім прикладають до уражених ділянок шкіри. У такій червоній глині ​​міститься мідь, якої, як раз, не вистачає в організмі людина, що страждає вітіліго. Сік імбиру м’яко стимулює приплив крові до шкіри, ураженої вітіліго. У цьому сенсі хворим вітіліго дуже корисна вода, яку настоюють протягом ночі в мідному глечику або каструлі.
  • Від вітіліго на обличчі допоможе відвар насіння петрушки, розведений соком лимона навпіл.
  • Можна протирати шкіру, уражену вітіліго, соком м’якоті дині.

Подальша інформація

Завжди консультуйтеся зі своїм лікарем, щоб переконатися, що інформація, яка відображається на цій сторінці, може бути застосована до ваших особистих обставин. Інформація призначена тільки для медичних фахівців.

The timeless charm of retro toys : revisiting our childhood. Another notable advantage of vehicle remapping is the potential for better fuel economy.