Фахівці Європейської молекулярно-біологічної лабораторії з’ясували, що кожен орган в організмі в буквальному сенсі живе своєю власною життям. У тому числі і старіє зі своєю власною швидкістю і не так, як інші органи, йдеться в статті, опублікованій в журналі Cell Systems. Вчені у своєму дослідженні, в якому вони використовували лабораторних мишей, особливу увагу приділили мозку та печінці.

“Ми сконцентрували увагу на печінці та мозку тому, що у цих органів з абсолютно різні здатності самовідновлення. -Іншому: наші дослідження показали, що багато білків у нейронах не змінюються протягом усього життя”, – пояснив Мартін Хетцер з Інституту Салка в Ла-Хойї.

Вчені порівняли, як влаштовані і як працюють білки у клітинах молодих та літніх мишей. Фахівці вивчали клітини печінки та мозку в організмі шестимісячних та дворічних мишей. З’ясувалося, що білковий вміст і самі системи збирання молекул білків старіють за різними програмами. У мозку з часом найбільше страждають білки, що відповідають за передачу сигналів між клітинами, і сама система. У клітинах печінки перший улар припадає на білки, що відповідають за зчитування генів та управління метаболізмом клітини.

Біологи вважають, що подальші дослідження допоможуть більш детально підходити до вивчення механізмів старіння організму. І, що найголовніше, вони сподіваються, навчитися заповільнювати процеси старіння у найбільш швидко старіючих органах.