Восьмирічний робочий день: чому від нього нікому немає користі
У всіх державних установах, бюджетних організаціях і деяких приватних компаніях 8-часовий робочий день вважається стандартним. Це святиня, про яку вдень і вночі дбають працівники кадрового відділу. Працювати більше 8 годин – будь ласка! Але менше — ні в якому разі!
Чому загальним часовим стандартом для робочого дня вважається саме 8 годин і чому цей варіант є не самим зручним і правильним з точки зору якості та продуктивності, а не з точки зору бюрократії?
Чому ми працюємо 8 годин?
Відповідь на цей питання міститься в індустріальній революції. Наприкінці XVIII століття для того, щоб вичавити максимальну користь із заводів, вони повинні були працювати без остановки 24 години на добу 7 днів на тиждень. Тому люди працювали по 10-16 годин на день. Але людина на ім’я Роберт Оуен розпочала рух за 8-річний робочий день. Його девізом було: “8 годин роботи, 8 годин відновлення, 8 годин відпочинку.”
8 годин роботи, 8 годин відновлення, 8 годин відпочинку
І це сталося не набагато пізніше, ніж Генрі Форд справді реалізував 8-часовий робочий день і змінив стандарти.
Самою стала першою компанією Ford Motor Company, яка у 1914 році не тільки скоротила робочий день для своїх працівників у два рази (до 8 годин), але ще й у процесі збільшила заробітну плату вдвічі. У підсумку це призвело до того, що продуктивність компанії збільшилася і робочі встигали робити той самий обсяг роботи за 8 годин (а не за 16). Ford Motor збільшила свій прибуток вдвічі протягом двох років, що стало шоком для інших галузей промисловості. І це підштовхнуло інші компанії зробити 8-годинний робочий день стандартним.
І так ми отримали свій 8-річний робочий день. І це не було щось, що ґрунтувалося на наукових фактах та експериментах. Так просто було вигідніше промисловості.
Керуємо своєю енергією, а не часом: не важливо, як довго ми працюємо, і Ультрадіані ритми
Ще раз повторимося, що не важливо, скільки саме годин було витрачено на роботу. Важливо те, як саме ви розпорядилися своєю енергією під час виконання роботи.
Тоні Шварц, президент, засновник і CEO The Energy Project, пояснює, що у людей є 4 різні типи енергії, якими ми керуємо кожен день:
Фізична енергія Наскільки ми здорові?
Емоційна енергія Наскільки ми щасливі?
Ментальна енергіяЯк добре ми можемо зосередитись на завданні?
Духовна енергія Яка наша мета? Навіщо ми це робимо?
І одна з промов, про яку ми, як люди, постійно забуваємо, так це ті, що ми дуже сильно відрізняємося від машин. Машини рухаються лінійно, а люди циклічно.
Тому дійсно ефективний робочий день має поважати нашу людську натуру і бути побудованим на ультрадіаних ритмах
Ультрадіані ритми — ритми тривалістю менше за добу. Приклади: концентрація уваги, зміна больової чутливості, процеси виділення та секреції, циклічність фаз, що чергуються протягом 6-8-годинного нормального сну у людини.
Основна ідея полягає в тому, що наш мозок може бути зосереджений на одній задачі протягом
90-120 хвилинпісля чого нам потрібнаперерва о 20-30 хвилин. Ця перерва дозволяє відновити свою енергію та зробити невелику перезавантаження для подальшого ефективного виконання поставлених завдань.
І тепер замість того, щоб запитувати себе про те, що ми можемо зробити зроблено за робочий день (8 годин), ми повинні задати собі більш правильний запитання: “Що я можу збагнути зробити за 90 хвилин?”
“Що я можу збагнути зробити за 90 хвилин?”
Якщо ми знаємо, що згідно з нашим ритмом ми можемо працювати продуктивно 90-120 хвилин підряд, а після цього нам потрібний відпочинок, ми можемо побудувати свою роботу за новим графіком.
Основа продуктивного дня – фокус на завданні
Ще один із важливих компонентів розуміння того, наскільки продуктивно ми можемо працювати — розуміння того, як довго ми можемо бути сфокусовані на завданні.
У своєму дослідницькому проекті Джастін Гарднер з’ясував, що зосереджуючись на виконанні завдання наш мозок проходитиме через 2 етапи:
• “Підвищена чутливість”. Це означає, що ви формуєте загальну картину – бачите повну картину або всю інформацію, яка вам потрібна. Потім ви фокусуєтеся на тому, що потребує вашої уваги. Тобто відкидаєте все лишнє.
• “Ефективний відбір”. А тепер ви розглядаєте завдання детальніше, виділяючи в ній окремі сегменти. І це дозволяє вам увійти в так звані стан потоку — ось як насправді відбувається робота.
Тобто для того, щоб роботи дійсно ефективно, ми повинні
виконувати одне завдання за один раз і по можливості прибрати все, що може нас відвернути.
Як покращити свою продуктивність протягом робочого дня?
Ви можете почати з чотирьох простих змін, які дозволять вам структурувати ваш робочий день і покращити результати:
– Збільшення актуальності завдання. Багатьом складно зосередитися на виконанні завдання. Особливо це важко зробити, якщо у вас немає певних термінів. Під час свого дослідження Кейсуке Фудука з’ясував, що швидкість і якість виконання завдання зростають, якщо людина сама собі ставить певні терміни і вказує винагороду за виконану роботу.
– Розділіть свій робочий день на робочі відрізки у 90 хвилин.Замість того, щоб ділити свій робочий день на часи (8, 10, 12 робочих годин), краще мислити категоріями ваших продуктивних відрізків. Не думайте, скільки ви встигнете виконати до 6 годин вечора. Думайте про те, скільки відрізків вам знадобиться на виконання певного завдання. В результаті може виявитися, то для виконання вашого стандартного обсягу роботи потрібно не 10, а 5 годин.
– Зробіть так, що у свої проміжки для відпочинку ви дійсно відпочивали. Тоні Шварц каже, що найбільша спортивна людина це не та, що бігти швидше, а та, хто оптимізувала годину свого відпочинку. Часто ми так зайняті плануванням свого робочого дня, що зовсім забуваємо про те, що планування відпочинку не менш важливе. Під час відпочинку ви повинні повністю відключитися від роботи та робити все, що завгодно, але тільки не працювати! Ви можете перекусити, підрімати зробити легку зарядку, розслабитись та послухати музыку, помедитувати. Все що завгодно, аби це не було перемиканням на інше робоче завдання.
– Скасування повідомлень. Це досить цікавий крок, який справді може допомогти, якщо не покращити продуктивність, то хоча б прибрати подразники. Вимкніть повідомлення про нові повідомлення та листи не тільки на комп’ютері, але і на телефоні. Зробіть собі повне обнулення і перестаньте переживати і метушитися. Якщо ви чекаєте щось по роботі, ви і так перевірятимете пошту. Якщо ж для вас це зараз не суттєво, то нащо тоді відволікатися?
Ось, власне, і все. Всього лише 4 простих пункти, яким не так вже й складно слідувати. І після цього ви можете виявити, що ваша година гумова і що завдання, на виконання яких раніше витрачалося 5-6 годин, тепер цілком неплохо укладаються в 4 години. Ще й відпочити устигаєте або зробити щось корисне та цікаве для себе.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!