Вправи для очей: 5 технік, які допоможуть розслабити м’язи

Головна / unsorted / Вправи для очей: 5 технік, які допоможуть розслабити м’язи

Пропонуємо найпростіші вправи для очей (а саме для тренування очних м’язів), які можна виконувати і вдома, і під час робочої перерви.

Близько 90% всієї інформації ми засвоюємо за допомогою зору. Коли ми бачимо добре, ця обставина практично не фіксується у повсякденній житті. Але, як тільки з’являються перші ознаки, які свідчать про погіршення зору, ми починаємо бити на сполох. На жаль, багато людей нехтують турботою про здоров’я очей. А також втрачають дорогоцінну годину, коли дегенеративні процеси ще можна зупинити. Але найправильнішим рішенням буде почати турбуватися про якість свого зору з позиції профілактики. Це дозволить не допустити виникнення проблеми.

До речі, зробити це набагато складніше, ніж нашим дідусям-бабусям. Життя сучасного людини перенасичене електронними гаджетами. І саме яскравість екрану найбільш згубно позначається на стані зору, особливо, якщо не дотримуватися режиму праці та відпочинку за комп’ютером.

Рішення, втім, є. І воно досить просте — тренувати очні м’язи з метою їхнього розслаблення. Для цього є спеціальні вправи для очей. Це принесе неоціненну користь не лише тим, хто відчуває втому чи сухість очей наприкінці дня, але й людям з ідеальними параметрами зору без будь-яких виражених ознак дискомфорту.

Швидке моргання

Якщо виконувати цей простий рух очима протягом двох хвилин, але регулярно, це сприятиме значному поліпшенню живлення очей, завдяки стимуляції кровообігу.

Мружитися корисно

Сильно примружтеся і затримайтеся в такому стані протягом 5 секунд. Після чого відкрийте очі якомога ширше. Якщо ви робитимете таку зарядку для очей з 8-10 повторень щодня, ви відмінно потренуєте очні м’язи і безпосередньо м’язи повік. А також дасте своєму зору потрібний відпочинок.

Картина

Якщо ви устали, довгу годину провели за комп’ютером або відчуваєте, що вам некомфортно дивитися на світ, це може свидетельствувати про те, що вашим очам потрібна допомога та підтримка, причому терміново. Тому просто розслабтеся. Закрийте їх і, виявивши уяву, намалюйте якусь приємну заспокійливу картину.

Вісімка

Вправа особливо потрібна людям, які вже мають перші ознаки короткозорості. Виконується вона дуже просто: продумки зіницями намалюйте 7-8 вісімок.

Міняємо фокус

Для тренування очей і виконання вправи вам потрібно сісти обличчям до вікна. Витягнути руку вперед так, щоб відстань від долоні до очей дорівнювала 30 сантиметрам. А потім переводити погляд із вказівного пальця руки на вікно і назад. Принципово важливо робити це якомога різкіше.

Усі ці вправи можна виконувати як здоровим людям, так і тим, у кого діагностовано короткозорість, щоб припинити прогресування стану. Щоправда, тут є деякі обмеження, про які варто знати. Гімнастику не варто практикувати людям, які мають запальні захворювання очей (особливо в гострій формі). І при відшаруванні сітківки або ризику виникнення такої проблеми (посилення кровообігу може стати каталізатором розвитку захворювання). А також після проведених оперативних втручань на очах, яким би не був їх характер до закінчення зазначеного лікарем реабілітаційного періоду. Річ у тому, що для того, щоб процес загоєння відбувався легко, у цей період очам необхідний спокій.

В інших же випадках, коли діагностованих проблем із зором не спостерігається або ж вони обмежуються нічим не ускладненою короткозорістю, гімнастика для очей стане найбільш природною фізіологічною профілактикою прогресування зниження зору.

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!