Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5

Вранці людину може наздогнати особливо тяжкий сердечний напад

Найважчі серцеві напади трапляються вранці: чому так відбувається? Дослідники вважають, що внутрішні часи організму впливають на розвиток сердечних нападів вранці, пов’язані з особливо значними руйнуваннями та наслідками для людини.

Наукові фахівці Гарвардської медичної школи констатують, що Серцево-судинна система слід щоденному паттерну, який має колільний характер, і більшість сердечно-судинних функцій пов’язані з циркадними змінами. Лікарям добре відомо, що серцеві напади часто відбуваються ранкові часи – нові дані показують, що ранкові інфаркти також є найсерйознішими у своїх наслідках.

“Серцеві напади, що відбуваються з 6 ранку до полудня, пов’язані з найбільшим збитком”.

Такого висновку дійшли вчені з Іспанії, про роботу яких пише Heart journal. Дослідники зробили висновок, що ранкові інфаркти, що відбуваються у зазначений період години, залишають після себе більшу площу омертвілої тканини міокарда, – на 20 відсотків у порівнянні з нападами, що трапляються в іншу годину.

Інфаркт міокарда чи сердечний напад трапляються, коли коронарна артерія раптово блокується. Через нестачу кислорода частина сердечної м’язи вмирає. Доцент медицини Гарвардської медичної школи доктор Френк А.Дж.Шеєр, коментуючи результати іспанських дослідників, зазначив, що вчених давно цікавить вплив біологічних часів людини на деякі фізіологічні процеси сердечно-судинної системи, включаючи частоту сердечних нападів.

Інфаркти часто відбуваються у той час, коли людина пробуджується від сну. Вчений вважає, що циркадні ритми цілком здатні робити людей схильними до певних проблем зі здоров’ям.

“Циркадна система може регулювати багато фізіологічних параметрів, що робить нас більш-менш сприйнятливими до несприятливих явищ у певну годину дня. Наприклад, у ранкові години внутрішні біологічні часи активізують процеси згортання крові, підвищуючи ризик серцевих нападів, інсультів та раптової серцевої смерті цієї години дня».

За словами доктора Шеєра, дослідники виявили, що близько 6:30 ранку циркадна система виділяє підвищену кількість клітин PAI-1, які блокують руйнування згустків крові. Чим більше в крові клітин PAI-1, тим вищий ризик тромбозу, а з ним і серцевих нападів.

Що радять вчені як доступна профілактика серцевого нападу?

  • Досить спати.
  • Уникати переїдання, не допускати ожиріння.
  • Підтримувати фізичну активність.
  • Уникати зловживання алкоголем та кофеїном.
  • Адекватно реагувати на стрес, зміцнювати психіку.

Джерело arguments.kyiv.ua

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!