Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5

Головна unsorted Вроджена краснуха

Вроджена краснуха

Симптоми

Вроджена краснуха – це вірусна інфекція, зараження якої відбулося від матері під час вагітності. Прояви включають множинні вроджені вади розвитку, які можуть призвести до смерті дитини. Діагноз ставлять на підставі серологічного та вірусологічного дослідження. Специфічного лікування немає. Профілактика проводиться шляхом рутинної вакцинації.

Вроджена краснуха зазвичай розвивається при первинному інфікуванні матері. Незважаючи на широке застосування вакцинації, 10-20% людей після пубертату мають недостатню кількість антитіл.

Вважають, що первинна реплікація вірусу відбувається у верхніх дихальних шляхах, з подальшою віремія і диссеминацией вірусу, в тому числі в плаценту. Плід схильний максимального ризику появи вад розвитку при зараженні протягом перших 16 тижнів гестації, особливо перших 8-10 тижнів. Вважають, що вірус на ранніх термінах гестації призводить до виникнення хронічної внутрішньоутробної інфекції. Вплив вірусу включає ураження ендотелію кровоносних судин, пряме цитолітична дію на клітини і переривання клітинного мітозу.

Краснуха у вагітної жінки може не проявлятися клінічно або характеризуватися симптомами ураження верхніх дихальних шляхів, лихоманкою, лімфаденопатією (особливо потиличних і привушних) і плямисто-папульозний висипом. Після цих проявів можуть з’явитися симптоми з боку суглобів.

У плоду захворювання матері може не викликати жодних ефектів, привести до множинних вад розвитку або внутрішньоутробної загибелі плоду. Найбільш часто зустрічаються пороки розвитку включають затримку внутрішньоутробного розвитку, менінгоенцефаліт, катаракти, ретинопатію, глухоту, вади серця (відкрита артеріальна протока і стеноз легеневої артерії), гепатоспленомегалію, ураження кісток з розрідженням кісткової тканини. Також зустрічаються тромбоцитопенічна пурпура, вогнища еритропоезу в шкірі, які виглядають як синювато-червоні ділянки ураження шкіри, аденопатія і інтерстиціальна пневмонія. Часті огляди необхідні для виявлення наступних порушень слуху, затримки психічного розвитку, аномалій поведінки, ендокринопатій або рідко прогресуючого енцефаліту.

Діагноз

У вагітних жінок рутинно визначають титр антитіл проти краснухи на ранніх термінах вагітності . Це дослідження повторюють у серонегативних жінок, у яких розвинулися симптоми або ознаки краснухи; діагноз ставлять при сероконверсії або наростанні титру в 4 і більше разів при дослідженні в гострому періоді і періоді реконвалесценції. Вірус може бути виділений з носоглоткових змивів.

У дітей, у яких підозрюють наявність вродженої краснухи, слід провести серологічне та вірусологічне дослідження. Персистування краснушной антитіл типу IgG у дитини 12 місяців передбачає вроджене інфікування. Підвищення краснушной антитіл типу IgM також вказує на наявність краснухи. З проб біологічних рідин (змиви з носоглотки, з шкіри і кон’юнктиви, сеча, ліквор) можна виділити вірус; необхідно попередити лабораторію, що передбачається наявність вірусу краснухи. В окремих центрах діагноз може бути поставлений пренатально шляхом виділення вірусу з амніотичної рідини, визначення краснушной антитіл типу IgM з крові плоду або проведення назад транскриптазної ПЛР (ЗТ-ПЛР) з кров’ю плоду або препаратами хоріонбіопсіі.

Інші методи включають загальний аналіз крові з підрахунком лейкоцитарної формули, аналіз спинномозкової рідини і рентгенологічне обстеження кісток – для виявлення характерних ділянок розрідження й ущільнення кісткової тканини. Також корисно провести ретельне офтальмологічне та кардіологічне обстеження.

Лікування

Специфічне лікування не розроблено як для лікування матері, так і для вродженої краснухи. При контакті або захворюванні на краснуху на ранніх термінах вагітності жінок слід інформувати про потенційний ризик для плоду. Деякі експерти рекомендують вводити гамма-глобулін (0,55 мл /кг в /м) при зараженні на ранніх термінах вагітності, проте це не гарантує запобігання захворювання у плода, і рутинне його застосування не рекомендовано Американської педіатричної асоціацією.

Профілактика

Захворювання на краснуху легко можна запобігти вакцинацією. У США дітей вакцинують проти краснухи разом з кором та епідемічний паротит у віці 12-15 місяців життя і знову при вступі в початкові класи або в середню школу. Жінок після статевого дозрівання за відсутності відомостей про наявність імунітету проти краснухи слід вакцинувати. (ПОПЕРЕДЖЕННЯ: Вакцинація проти краснухи протипоказана у жінок з імунодефіцитом і у вагітних жінок). Після вакцинації слід рекомендувати жінкам оберігатися протягом 28 днів. Слід докладати зусилля для скринінгу та вакцинації груп високого ризику, як, наприклад, співробітники лікарень і дитячих установ, призовники та студенти.

Подальша інформація

Завжди консультуйтеся зі своїм лікарем, щоб переконатися, що інформація, яка відображається на цій сторінці, може бути застосована до ваших особистих обставин. Інформація призначена тільки для медичних фахівців.

Innovative pi network lösungen. Advantages of local domestic helper.