Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
Вроджені аномалії шлунково-кишкового тракту
Дата додавання: 24.03.2021
Велика частина аномалій шлунково-кишкового тракту (ШКТ) веде до різних типів кишкової непрохідності, часто проявляючись утрудненнями при годуванні, збільшенням живота і блювотою з народження або з’являються протягом 1-2 днів. У дітей з аномаліями ШКТ відзначається висока летальність, що варіює від 10 до 40%; найвища летальність відзначається при вродженої діафрагмальної грижі. Частим варіантом аномалії є атрезія, при якій сегмент ШКТ не формується або не розвивається нормально. Найбільш поширена атрезія стравоходу, після неї йдуть атрезія в області тонкої і клубової кишки, а також дванадцятипалої кишки.
Невідкладна терапія включає декомпресію кишечника (за допомогою безперервного відсмоктування вмісту шлунка через назогастральний зонд для запобігання блювоти, яка може вести до аспіраційної пневмонії, або подальшого збільшення живота, що створює утруднення при диханні) і переклад в центр неонатальної хірургії. Також життєво важливим є підтримання температури тіла, запобігання (наприклад, аплазія променевої кістки)], включають дефекти хребта. З ростом дитини може розвинутися і швидко прогресувати викривлення хребта, викликане дефектом або дефектами хребців; тому слід регулярно оглядати хребет. Корсети або спеціальні жакети, які слід носити 18 год /день, часто є необхідними спочатку. Операція може знадобитися при прогресуванні викривлення. Оскільки часто присутні також аномалії нирок, при початковому обстеженні показано УЗД нирок.
Оскільки приблизно у 1/3 дітей з аномаліями ШКТ відзначаються інші вроджені вади, таких дітей слід обстежувати на наявність вад інших систем і органів, особливо ЦНС , серця і нирок.
Подальша інформація
Завжди консультуйтеся зі своїм лікарем, щоб переконатися, що інформація, яка відображається на цій сторінці, може бути застосована до ваших особистих обставин. Інформація призначена тільки для медичних фахівців.