Відомо, що вперше Всесвітній день сну (World Sleep Day) було проведено 14 березня 2008 року. Відтоді його проводять щороку у п’ятницю перед днем ​​весняного рівнодення, в рамках проекту Всесвітньої організації здравоохранения (ВООЗ) з проблем сну та здоров’я. Щороку заходи у рамках дня присвячені певній темі, передає sutura.org.ua

В рамках святкування ми публікуємо цікаві дані кореспондента Уіяльма Парку про сон, які тільки нещодавно були відкритими вчені.

Незвичайні факти про важливість повноцінного нічного сну

  • Знайомі запахи допомагають формувати спогади в мозку під час сну, покращуючи продуктивність навчання.
  • Здригання тіла, коли ми засинаємо – дуже поширене явище. Воно абсолютно нешкідливе і називається “гіпнотичні ривки”.
  • Аналіз добових біоритмів людини показує, що найбільш природна година для денного сну — між 14.00 та 16.00 годинами. Хоча сон у другій половині дня більше сприяє відновленню організму, невеликий відпочинок близько полудня підвищує творчий потенціал.
  • Дослідження показали, що мутація у гені DEC2 дозволяє деяким людям повністю висипатися за 4 сна вночі. Жодних побічних ефектів на організм від такого короткого сну у них не виявили.
  • Одна з теорій про те, чому нам необхідно спати, стверджує, що під час сну наш мозок упорядковує спогади та враження, які він отримав протягом дня. Здається, уві сні ми можемо справлятися зі спогадами про неприємні чи травмуючі події.
  • Військові дослідники виявили, що якщо ви виспітися заздалегідь (наприклад, лягаючи спати раніше протягом декількох днів) позбавлення сну не буде таким важким.
  • Якщо 12 ночей підряд ви спатимете всього по 6 годин, стан вашого організму буде таким, як за наявності 0,1% алкоголю в крові — невиразне мовлення, порушення рівноваги, погіршення пам’яті. Іншими словами, це стан сп’яніння.