Здавалося б, смертоносність понеділка доведена всіма доступними для людства засобами — від кінематографу до особистого досвіду, передає sutura.org.ua І тут такі матеріалізуються високоповажні експерти і ошеломлюють: «Ми тут установили, в який день тижня на планеті помирає найбільше народу. Так ось це навіть близько не понеділок!».

Поки ти приходиш у собі від приємного шоку, пояснюємо, як ці діячі дійшли таких зухвалих висновків. Вони пробіглися базою даних американських Центрів контролю та профілактики захворювань (CDC), до якої внесено 39 з гаком мільйонів смертей, що сталися в США з 1999 по 2014 роки і склали статистичне зведення.

Так от, виявилося, що більшість людей віддає перевагу переміщатися у кращий світ… по суботах! На неї припало 5,7 мільйона небіжчиків. А самим життєрадісним виявилося, як не дивно, тиждень — жалюгідних 5,6 мільйона смертей. Інші дні тижня більш-менш рівномірно розосередилися у цьому проміжку.

Встановлено ще одну повчальну закономірність між днями тижня та причиною смерті. Наприклад, серцеві напади найчастіше губити людей по понеділках та вівторках (рідше — по четвергах), передозування наркотиками — по суботах (у вівторок тобі, швидше за все, відкачають), потрапляння у ДТП — по суботах, а вогнепальні постріли — по воскресеньях.

Серед найпоширеніших причин смерті дослідники також назвали самогубство, рак, інсульт, хворобу Альцгеймера, діабет, грип, пневмонію, недуги нірок та органів дихання. Смертоносні раритети – загибель від яда рослинного походження або звіра тваринного походження.