Вуглеводна дієта і її користь для організму

Головна / unsorted / Вуглеводна дієта і її користь для організму

Сьогодні ми розглянемо цікаве явище під назвою «вуглеводна дієта». З першого погляду це здається оксюмороном, але ні, і таке можливо. На вуглеводній дієті, як і на всіх інших, ви зможете схуднути. А також оздоровитися, збалансувати своє харчування і протягом усього періоду не відмовляти собі у вживанні фруктів, овочів, визначеного хліба та макаронів. Так розберемося, що ж таке вуглеводна дієта, які продукти можна вживати і які є недоліки в такому типі харчування.

Заведено вважати, що вуглеводи — причини всіх бід на планеті (особливо у питаннях зайвої ваги). Але не все так однозначно. Наприклад, є вуглеводна дієта, дотримуючись якої, ви можете вживати в їжу макарони, рис, фрукти та продукти, що містять вуглеводи. І схуднути за 4 тижні на 1-1.5 розміри (2-3 кг). Погодьтеся, це суттєво, коли можна не виснажувати собі однією гречкою і заразом втрачати кілограми. Тільки важливо знати, які корисні вуглеводи та щоб їх кількість не перевищувала 150 карбограмів (кбг) на добу від загального раціону. У харчуванні також повинні бути жири та білки. Вуглеводи — одні з найголовніших джерел енергії в організмі та потрібна частина у збалансованому харчуванні.

«Правильні» вуглеводи

Ми не раз писали, що є швидкі та повільні вуглеводи — прості та складні. Повільні вуглеводи довго переробляються і підвищують сахар у крові поступово, дають енергію приблизно на 3-4 години, прості ж — швидко засвоюються, різко збільшують сахар і одразу дарують заряд. Але і проходити він протягом швидкої години.

Приклади продуктів зі складними вуглеводами: цільнозерновий хліб, муку, макарони, бурий рис, всі бобові, майже всі овочі. А ось «швидкого» сахару в такій дієті намагайтеся уникати. Це будь-який вид цукру (білий, коричневий, фруктоза, глюкоза тощо). Джерела сахарози – більшість фруктів, фруктози – мед та фрукти, глюкозі – мед, фрукти, деякі овочі. Саме тому солодке печиво, йогурти, шоколад, пластівці для сніданку, газовані напої, мед, сиропи, нектари, фруктові соки вживати не можна.

Додавання вуглеводів у щоденне харчування

Такі крохмалисті продукти, як хліб, рис, картопля та макарони, повністю виключати з раціону не потрібно. Дозволяйте їх присутність у меню кілька разів на тиждень. Вони забезпечують повільне та стійке виробництво енергії протягом дня. Клітковина – потрібна складова правильного харчування та вуглеводної дієти. Вона нормалізує обмін речовин, підтримує хорошу роботу кишечника та очищає від токсинів. Хороші джерела клітковини — овочі зі шкіркою, хліб і макарони з цільнозернової муки, бобові (квасоля, нут і сочевиця).

Прихильники вуглеводної дієти доводять необхідність додавання вуглеводів у щоденне харчування. Річ у тому, що, по-перше, вони менші калорійні, ніж жири. По-друге, розщеплюється на глюкозу. Глюкоза використовується тілом для отримання енергії, яка потрібна для будь-яких людських дій, чи то пробіжка, чи просто подих. Крахмалисті вуглеводи з високим вмістом клітковини перетворюються на сахар повільніше, ніж солодкі продукти і напої. А також вони скорочують ризик розвитку серцево-судинних захворювань, діабету 2 типу та раку кишечника. До того ж, на відміну від білкових дієт, які провокують падіння серотоніну, вуглеводна дієта, навпаки, підвищує його рівень. А чим більший рівень серотоніну, тим кращий метаболізм, а значить і схуднення відбуватиметься швидше.

Але з вуглеводами потрібно бути напоготові, тому що суть дієти полягає у вживанні такої кількості вуглеводів, скільки ви можете витрачати, не відкладаючи їх і не перетворюючи в жир. Саме тому під час дотримання дієти (та й у принципі) потрібно дотримуватися рекомендованої дози вуглеводів. І добре б включити до розпорядку дня, фізичні навантаження.

Негативні сторони дієти

Можна перебрати з хлібом, макаронами або рисом і перенабрати кількість калорій. Тобто набрати вагу або зупинитися на одній позначці. Цей варіант дієти не обіцяє миттєвих результатів, тому вона не підійде для тих, хто хоче за кілька тижнів схуднути на 5 кг, але плюс у тому, що ви поступово приходите у потрібну форму без стресу для організму. Можете дотримуватися такого типу харчування тривалу годину і завжди бути в добрій формі. Якщо під час дієти ви вживатимете мало жирів, то може з’явитися дефіцит витаминів А, і Е.

Порада

Не забувайте доповнювати вуглеводи білками та жирами. Але це не повинно бути жирне м’ясо або молоко/сир. Молочні продукти їжте краще знежирені, а м’ясо вибирайте пісні. Жири краще їсти у рослинному вигляді — різні олії, насіння, орехи. Допустимо 1 раз на день додавати в їжу 5 г вершкового масла. Протягом дня не перекушуйте і не купуйте всілякі напівфабрикати та готові обіди, десерти, йогурти. З напівфабрикатами зрозуміло.

А чому ж не рекомендується їсти? У людському організмі завжди є певний запас жиру, який є своєрідним паливом і виручає у моменти, коли людина хоче щось перекусити. Але якщо ви постійно підживлюватимете організм, то накопичений жир буде залишатися на місці і не зможе приносити ніякої користі, а буде тільки додавати лишні кілограми.

Будь-яка дієта не повинна будуватися на одній групі продуктів, зокрема вуглеводах. Для збалансованого харчування та позбавлення від лишніх кілограмів продукти з вмістом вуглеводів, білків та жирів повинні споживатися в тій кількості, як того вимагає певна дієта. А також варто звернути увагу на свій метаболічний тип. Комусь дуже добре підійде вуглеводна дієта, а комусь — білкова і з великою кількістю м’яса.

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!