Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
Види болю в животі, які не можна ігнорувати
Проблеми з шлунком можуть ґрунтовно зіпсувати настрій і життя — хто стикався, наприклад, з раптовим нападом діареї, знає. А він може ще й хворіти, а це куди неприємніше. І різні болі можуть по-різному відображати стан вашої ШКТ. Ось 7 найпоширеніших симптомів, пов’язаних із цією галуззю:
1. Печіння у грудях
Що це може бути: Кислотний рефлюкс, повідомляє sutura.org.ua
У людей, які страждають на ці захворювання, кислота буквальному сенсі викидається назад у грудину (по стравоходу). Найчастіше це виявляється у характерному палінні у районі грудної клітки.
Що робити: Єдиних рекомендацій для всіх пацієнтів не існує. Але лікарі сходяться на думці, що спочатку потрібно виключити продукти, що викликають надмірне виділення шлункового соку: лук і чеснок, шоколад, спеції, жирні та змажені, томати і цитрусові, м’яту. І ще — намагайтеся (особливо в післяобідню годину) лежати під кутом, щоб ваш корпус був піднятий щодо ног — це не дозволити шлунковому соку підніматися вгору по стравоходу.
Цікаві пости
2. Біль навколо пупка
Що це може бути: Апендицит
Проблеми з апендиксом найчастіше виражаються у тупого біль навколо пупка. Якщо біль посилюється, вона може віддавати у праву тазову кістку.
Що робити: На жаль, такі симптоми – справа виключно лікарська. Самолікування тут лише нашкодити. Як правило, апендикс видаляють хірургічним шляхом, при цьому зволікання неприпустимо, оскільки набряклий апендикс може прорватися і його вміст виллється в черевну порожнину.
3. Гостра біль підреберна
Що це може бути: Жовчнокам’яна хвороба
Основною причиною утворення конкрементів є порушення складу жовчі – балансу між холестерином та жовчними кислотами. Розмір каменів може варіюватися від горошини до м’яча для гольфу. При цьому біль може посилюватись після їжі.
Що робити: Основні фактори ризику більш характерні для жінок. Це і прийом оральних контрацептивів, що містять естроген; і вживання продуктів з високим рівнем холестерину; та цукровий діабет. Існують спеціальні дієти, що дозволяють стимулювати відтік жовчі. Обов’язково дробове харчування.У складних випадках потрібне медичне втручання.
4. Печіння в шлунку
Що це може бути: Виразкова хвороба шлунка
Хронічні болі в шлунку, які посилюються після їжі – один з найбільш очевидних ознак виразки. Ще одним симптомом є печія.
Що робити: По-перше, припиніть приймати безрецептурні препарати типу ібупрофену, оскільки вони можуть лише погіршити ситуацію. Комплекс заходів потрібно розробляти спільно з лікарем. Зазвичай він включає у собі курс лікувального харчування, медикаментозного лікування та фізіолікування.
5. Дискомфорт у животі і часті позови в туалет
Що це може бути: Непереносимість лактози
Головні симптоми непереносимості – пронос, рідкий стілець, підвищене газоутворення і
спазми у животі.
Що робити: Насамперед потрібно визначити рівень непереносимості. Крім спостереження за реакцією свого організму на молоко та молочні продукти, є два точні способи перевірити непереносимість лактози:
– оральний тест на переносимість;
– тест на водород по диханню.
Подальші маніпуляції пов’язані з корекцією харчування.
6. Кільки і діарея
Що це може бути: Чутливість до глютена
Її у медицині називають целіакія. Основні симптоми: кільки, гази та здуття після вживання глютеносодержащих продуктів.
Що робити: Головним інструментом у боротьбі з глютеновою чутливістю стане безглютенова дієта.
7. Діарея з кров’ю, біль і лихоманка
Що це може бути: Коліт або хворобу Крона
Поряд зі здуттям та газами ви можете виявити такий неприємний симптом як кров’яні виділення в калі, що супроводжуються нудотою та лихоманкою.
Що робити: Сходити до лікаря. Він пропише вам правильні протизапальні засоби та визначить курс лікування. Чому жодних рекомендацій самостійного характеру!
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!