Виявляється, каву небезпечно пити не лише сердечникам: розвиток яких захворювань здатний спровокувати напій
Заведено вважати, що кава підвищує кров’яний тиск. Проте дослідження це не підтверджують. Якщо кофеїн і здатний погіршити здоров’я гіпертоніків, то тільки через опосредкований вплив: кава володіє стимулюючим ефектом, підвищує збудливість, а у людей, які страждають на гіпертонію, будь-яке порушення неодмінно позначається на рівні тиску.
Але деяким людям все ж таки варто з обережністю вживати напій. Група вчених з Університету Південної Австралії попереджає, що надмірні дози кофе можуть збільшити ризик розвитку остеоартриту, артропатії (хвороби суглобів) та ожиріння.
До такого висновку фахівці прийшли, проаналізувавши геном 300 000 учасників із британського біобанку (так званий аналіз MR-PheWAS). Завдяки цьому аналізу можна зрозуміти, як певна речовина (кофеїн) або їх сукупність (склад кави) впливає на здоров’я людей із різним генотипом.
Результати виявилися обнадійливими — помірне вживання кави здебільшого безпечне. Але аналіз також показав, що надмірне споживання кави збільшувало ризик трьох захворювань: остеоартриту, артропатії та ожиріння, які можуть призвести до виникнення виражених болів у людей, схильних до цих захворювань.
Вчені не прагнуть налякати всіх — вони кажуть, що з обережністю пити каву варто тільки тим, у кого є родичі, які страждають на захворювання суглобів. Також вони вказують, що організм сам подає сигнали, якщо кава йому на шкоду – не варто вживати напій, якщо у вас після неї часто починає боліти голова, починається ломота у суглобах. У всіх інших випадках каву можна пити без побоювань за здоров’я.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!