Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5

Головна unsorted Вивих пальця

Вивих пальця

Вивих I пальця пензля

Може бути тильним та долонним, повним та неповним. Усунення до тилу утворюється при розгинальному механізмі травми, усунення до долоні – при згинальному. При тильному вивиху сухожилля довгого згинач може зміщуватися і ущемлятися між суглобовою поверхнею проксимальної фаланги і головкою п’ястної кістки, утруднюючи вправлення. У момент травми виникає різкий біль. Палець набряклий, деформований в ділянці п’ястнофалангового суглоба. Активні рухи неможливі, при спробі пасивних рухів визначається пружний опір.

При тильному вивиху палець укорочений, зігнутий у п’ястнофаланговому та розігнутий у міжфаланговому суглобі. Область тенара вибухає, по долонній поверхні промацується головка I п’ясткової кістки, по тильній – суглобова поверхня основної фаланги. При долонному вивиху палець розігнутий в обох суглобах і зміщений у долонний бік. За тильною поверхнею пальпується головка I п’ясткової кістки. Для підтвердження діагнозу виконують рентгенографію пальця. При підозрі на утиск сухожилля довгого згинача може бути призначена МРТ або КТ суглоба.

Лікування свіжого вивиху пальця амбулаторне, проводиться в умовах травмпункту. Усунення вивиху пальця руки виконують під місцевою анестезією. При тильному вивиху травматолог дещо відводить палець і тягне його по осі, одночасно зрушуючи проксимальну фалангу на голівку кістки. Тяга може здійснюватися за допомогою петлі із бинта або з використанням звичайного захвату. Для того щоб усунути утиск сухожилля, палець повертають у ліктьову сторону, одночасно згинаючи нігтьову фалангу. Після вправлення здійснюють іммобілізацію лонгетою протягом 3 тижнів.

Якщо тильний вивих не вдається вправити через сухожилля, що ущемілося, хворого направляють у травматологічне відділення для відкритого вправлення. Операцію проводять під місцевою або провідниковою анестезією з використанням тильно-променевого доступу. Ущемлену капсулу розсікають, сухожилля зрушують елеватором убік, після чого палець легко вправляється. Рану пошарово ушивають і дренують гумовим випускником. Накладають лонгету на 3 тижні. Шви знімають за 10 днів.

Закрите вправлення долонного вивиху здійснюють з використанням тяги по осі. Палець витягують, розгинають і натискають на голівку п’ясткової кістки, зрушуючи її в долонний бік. Термін іммобілізації складає 3 тижні. Після вправлення при всіх вивихах пальця, як долонних, і тильних, призначають УВЧ. Працездатність відновлюється через 4-5 тижнів.

Вивихи проксимальних фаланг II-V пальців

Зазвичай з’являються тильні вивихи. Пошкодження супроводжується різким болем, деформацією, набряком м’яких тканин. Рухи в п’ястнофаланговому суглобі неможливі, визначається пружний опір. На долоні пальпується головка відповідної кістки, на тилі – суглобова поверхня основної фаланги. Діагноз підтверджується рентгенографією пальців кисті. Лікування амбулаторне – закрите вправлення під місцевою анестезією з наступною іммобілізацією протягом 3 тижнів. У цьому вся періоді призначається УВЧ і функціональна терапія. Лікарняний лист закривають через 4-5 тижнів.

Вивихи нігтьових та середніх фаланг пальців пензля

Зазвичай бувають тильними, рідше – бічними. Пацієнта непокоїть різкий біль. Палець набрякли, виявляється штикоподібна деформація в області пошкодженого суглоба. Рухи неможливі. Іноді вивих супроводжується відривом сухожилля розгинача, причому сухожилля зазвичай відривається від місця прикріплення разом з невеликим кістковим фрагментом. Для підтвердження діагнозу призначають рентгенографію пальців кисті, за підозри на відрив сухожилля хворого можуть спрямувати на КТ чи МРТ кістки. Лікування неускладнених вивихів амбулаторне. Палець вправляють під місцевою анестезією та накладають гіпс на 3 тижні. Лікування ускладнених вивихів здійснюють у стаціонарі. Пошкоджене сухожилля розгинача підшивають до кістки у місці прикріплення, використовуючи трансосальні шви. Вивих пальця вправляють, рану вшивають. Іммобілізацію також проводять протягом 3 тижнів.

Прогноз при вивихах пальців руки сприятливий, в більшості випадків обсяг рухів повністю відновлюється, болі у віддаленому періоді відсутні. Звичні вивихи пальців виникають надзвичайно рідко. Несвоєчасне звернення по медичну допомогу може призводити до розвитку застарілого вивиху. У таких випадках одномоментне вправлення неможливе, для відновлення конгруентності суглобових поверхонь, стабілізації та розробки суглоба доводиться накладати апарат Волкова-Оганесяна. Результатом застарілого вивиху може стати артроз ушкодженого суглоба.

Вивихи пальців стопи

Вивих пальців стопи досить рідкісна травма. Найчастіше спостерігаються вивихи дистальної фаланги I пальця, друге місце займають ушкодження IV пальця, найрідше страждає III палець. Травма зазвичай виникає в результаті непрямого впливу (удар про твердий предмет, падіння з висоти). Виникає різкий біль, характерна деформація, набряк, обмеження функції, укорочення пальця та симптом пружної нерухомості. Діагноз підтверджується даними рентгенографії пальців стопи. Лікування зазвичай амбулаторне – закрите вправлення вивиху пальця ноги. Маніпуляцію наскільки можна провести до появи вираженого набряку. Під місцевою анестезією травматолог здійснює потяг за довжиною, використовуючи захоплення, марлеву петлю або тонку спицю, проведену через дистальну фалангу. Одночасно лікар тисне на підставу зміщеної фаланги в протилежному напрямку зсуву.

Якщо вивих не вдається усунути, вдаються до відкритого вправлення в умовах стаціонару. При нестабільності проводять трансартикулярну фіксацію спицею. При одиничному вивиху для іммобілізації достатньо пов’язки, що складається з кількох шарів лейкопластиру. При множинні пошкодження необхідне накладення гіпсової пов’язки. Пацієнту призначають УВЧ. Фіксацію продовжують 2-3 тижні, працездатність відновлюється через 3-4 тижні. Прогноз сприятливий, у більшості випадків рухи зберігаються в повному обсязі, опора не страждає, болі у віддаленому періоді відсутні.

Ansiktsbehandlinger fra zo skin health.