Ароматний грибний суп, смажені грибочки з картоплею… вже відчуваєте аромат? Осінь – саме сезон лісових грибів, все, що потрібно – взяти кошик і відправитися у найближчий ліс. По-перше, чудово проведете годину всією сім’єю, а по-друге, зберете корисний продукт, який можна і на зиму заморозити.

Лісові гриби корисні тим, що містять у складі залізо, витамин D, витамини групи В і багато білка.

У якому віці можна давати дітям лісові гриби?

Печериці та гливи, вирощені в штучних умовах, можна давати дітям з 3 років. А ось лісові гриби містять у своєму складі хітин – стійке речовина, що не засвоюється навіть дорослим організмом, що вже говорити про дитячий. Формування ШКТ відбувається до 7 років, саме тому педіатри рекомендують починати давати дітям лісові гриби не раніше цього віку і починати з капелюшків. Починати необхідно з грибних соусів або соусу. Віддати перевагу варто білим грибам, підосичникам або підберезникам. Дитячий організм повинен звикнути до нового продукту, тому порції мають бути маленькими.

До 10 років гриби можуть бути самостійною стравою, але важливо пам’ятати про кількість. Допускається невелика порція 1 раз на тиждень.

Також варто знати, що гриби – це завжди ризик.

По-перше, необхідно розбиратися, які їстівні, а які – ні, а по-друге, потрібно збирати продукт у екологічно чистих місцях, бо гриби як губка вбирають шкідливі речовини з навколишнього середовища.

Також не рекомендується дітям давати солоні, мариновані, смажені гриби або в поєднанні з мучним (піца, пиріжки). Такі варіанти дуже важкі для шлунково-кишкового тракту.

Лисички, сироїжки та рижики містять мінімальну кількість корисних речовин, тому їх не варто давати дітям.