З яких причин крішаться зуби і як можна впоратися з такою проблемою

Головна / unsorted / З яких причин крішаться зуби і як можна впоратися з такою проблемою

Гарна посмішка — це не лише важливий елемент іміджу та гарантія впевненості в собі. Від здоров’я порожнини рота багато в чому залежить і загальний стан організму.

Чому крішаться зуби у дорослого людини, викликаючи проблеми з прийомом їжі та естетикою, і як можна цього уникнути?

Причини, через які у дорослих можуть почати кришитися зуби

Основна причина розвитку цього дефекту – це пошкодження емалі. Його можуть викликати такі фактори:

Гормональний дисбаланс

На його тлі може поступово зростати кислотність слини, що згубно діє на зубну емаль.

Незбалансований раціон харчування

Напівфабрикати, заморожені продукти, суворі дієти — не найкорисніше харчування. За надмірного захоплення подібними продуктами можуть не тільки розвинутися захворювання ШКТ, але і з’явитися проблеми із зубами. Під забороною одночасно вживання гарячого та холодного, наприклад, кави з морозивом: таке поєднання згубне для емалі та провокує появу тріщин.

Пошкодження механічного характеру

Надто жорстка зубна щітка, звичка гризти колпачки ручок, нігті, відкривати зубами пляшки і розкушувати горішки та насіння істотно підвищують ризик того, що зуби почнуть кришитися.

Деякі хвороби

В окремих випадках кришіння зубів є побічним ефектом ревматизму, артриту, діабету, остеопорозу, алергії та інших захворювань.

Нестача витамину D

Без нього погано засвоюється кальцій, що може спровокувати таку проблему.

Вживання неочищеної води

Невідфільтрована водопровідна вода може викликати проблеми. І не лише із зубами.

Інші причини

Спровокувати руйнування зубів у дорослому віці можуть генетична схильність, неправильна або недостатня гігієна порожнини рота, карієс, неправильний прикус.

Професійна допомога при хрупких зубах

Про те, що на огляд до стоматолога треба ходити хоча б раз на пів року, знають усі. А хто справді дотримується цієї рекомендації? Чи не шкірна людина. Тому якщо зуби вже почали різко псуватися, можливо, знадобиться консультація ще й інших фахівців — ендокринолога, терапевта та інших для усунення першопричини проблеми.

Щодо спеціальних заходів для збереження зубів, то в стоматології для цього можуть використовуватися покриття коронок фторлаком, пломбування, встановлення вінірів, мінералізація, призначення спеціальних паст та інші заходи.

Профілактика: звички, про які варто забути

Щоб зберегти зуби здоровими, а головне цілими, треба правильно підбирати зубну щітку. Вона не повинна бути надто м’якою чи жорсткою. Після прийому їжі корисно користуватися зубною ниткою.

Людям із проблемними зубами треба забути про насіння, фісташки та інші подібні ласощі. Вітамінний комплекс із кальцієм, фтором та витамином D, що приймається людиною двічі на рік, допоможе покращити імунітет, стан шкіри, волосся, зубів.

У повсякденному раціоні обов’язково мають бути такі продукти як молоко, сир (бажано натуральні, сільські), фрукти, овочі, печінка, риба. Позитивно позначаються на стані зубів і ясен регулярні полоскання відваром дубової кори та шавлії. Дотримання цих нескладних рекомендацій дозволить зберегти зуби міцними, здоровими та цілими. Але про регулярне відвідування лікаря забувати не варто!

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!