Запахи, які можна відчути при різних хворобах

Головна / unsorted / Запахи, які можна відчути при різних хворобах

При різних хворобах тіло людини починає виділяти запахи, які цілком уловимо нашим недосконалим нюхом, каже лікарка з Німеччини Астрід Ердтманн.

Німецька медикиня розповіла журналу Freundin про те, які запахи можна відчути за різних хвороб. Ці запахи, наголошує експерт, є приводом для звернення до медзакладу, іноді – для виклику швидкої допомоги.

Тонзиліт. Якщо в диханні з рота відчувається сладкий запах, це може бути ознакою запалення глоткових і піднебінних миндалин. Відповідальними за цей характерний запах є бактериї.

Додаткові ознаки – утруднення ковтання, стомлюваність, головний біль.

Проблеми з печінкою. У цьому випадку можна відчути неприємний «металевий» запах у роті. Від шкіри при хворобах печінки може відчуватися запах аміаку. Аміак виникає природним чином, коли організм розщеплює білок. Здорова печінка перетворює його безпосередньо на січовину, але якщо вона хвора, газ потрапляє в дах, і тіло намагається “видихнути” його.

Інші ознаки – втома, втрата апетиту, втрата працездатності, дуже швидко виникає відчуття ситості.

цистит. Якщо під час сечовипускання раптово з’являється сильніший ніж зазвичай запах сечі, ймовірно, розвивається інфекція сечового міхура. Концентрований запах викликають бактерії, що провокують гнильні процеси у січі.

Додаткові симптоми – печіння та хворобливе сечовипускання, підвищена потреба у сечовипусканні.

Діабет. З рота пахне рідиною для зняття лаку чи ацетоном? Це може бути ознакою діабету першого типу. Крім того, цей запах може вказувати на пряму загрозу діабетичної комі. Запах виникає, коли організму через брак інсуліну доводиться виробляти енергію з жиру. Ацетон виробляється як побічний продукт.

Інші попереджувальні сигнали – підвищена потреба у сечовипусканні та одночасно сильна жажда, втома, запаморочення.

Грип. Дихання людини має виражений неприємний “аромат”. За словами Астрід Ердтманн, вируси та бактерії, відповідальні за його виникнення, харчуються клітинами слизової оболочки, які потім гниють і пахнуть.

Інші симптоми інфекції – головний біль і ломота в тілі, нежить, захриплість голосу.

Запалення шлунка. При відрижці пахну перебродили фруктами. Причина: запалення викликає виділення надто великої кількості шлункового соку.

Симптоми, які можна помітити, крім цього – відчуття тиску та переповнення у верхній частині живота, тошнота.

Болезнь нірок. Шкіра трохи пахне січою? Потрібно обов’язково перевірити почки. Якщо вони пошкоджені, мочевина і креатинін більше не можуть виводитися з уриною в достатній кількості – замість цього виводяться через піт.

Подальші попереджувальні сигнали – спочатку збільшення діурезу, потім його зниження, високий кров’яний тиск, опухлі віки, свербіж шкіри, часта тошнота.

Гіпотиреоз (зниження активності щитовидної залози). Якщо ваша нічна сорочка пахне уксусом, коли ви прокидаєтеся, – можливо, є проблеми зі щитовидкою. Найчастіше це відбувається у жінок віком від 40 до 50 років. У міру замедлення метаболізму організм виділяє надлишки кислоти.

Також можливі наступні ознаки – втома, чутливість до холоду, збільшення ваги, пригнічений настрій, випадання волосся, запор, бліда, суха шкіра.

Джерело glamour.kyiv.ua

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!