Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
Жорстку воду можна пити, але чи не можна в ній купатися?
Люди, що мешкають у багатьох регіонах світу, стикаються з такою проблемою, як жорстка вода. Через неї з’являється накип на чайнику, у трубах та на кранах утворюється “камінь”, а люди з чутливою шкірою скаржаться на подразнення та сухість, у багатьох з’являється лупа. Сьогодні ми дізнаємося, чи шкідлива жорстка вода на всі 100%, чи в чому вона, можливо, корисна для людини, інформує sutura.org.ua
Жорстка вода відрізняється високим вмістом розчинених солей. Крім кислорода та водороду, вона багата магнієм і кальцієм. Рівень жорсткості води змінюється разом із сезонами. У зимовий період вода стає м’якшою, оскільки талій сніг розбавляє концентрацію солі, а під час літньої спіки відбувається сильне випаровування, і кількість хімічних речовин збільшується. Жорсткість фахівці поділяють на 2 види, залежно від складу: тимчасова включає гідрокарбонати Са і Мд, а постійна – переважно хлориди і сульфати.
Та чи шкідливо пити воду з під крана з таким складом? Відомо, що щодня людина повинна одержувати не менше 1 г кальцію та від 200 до 400 мг магнію. Кальцій потрібен для того, щоб кістки зберігали потрібну щільність, а магній забезпечує роботу понад три з половиною сотні білків. Якщо пити звичайну воду, значить до 20% доби потреби в кальції і магнії буде покрито. Дефіцит кальцію може спровокувати утворення каменів у почках. Результати кількох наукових робіт показали, що вода жорсткістю близько 170 мг/л знижує рівень смертності при серцево-судинних захворюваннях, а також зменшує ризик виникнення підвищеного артеріального тиску. Однак для підтвердження цієї теорії необхідне проведення додаткових випробувань, які врахують безліч інших факторів, що впливають на здоров’я людини.
Незважаючи на те, що вчені не можуть підтвердити користь вживання води з крана, вони не рекомендують постійно пити дистильовану воду, оскільки ви омежите своє тіло у безлічі макро- і мікроелементах.
А ось митися в жорсткій воді, на думку вчених, точно не варто, особливо людям, які відрізняються підвищеною чутливістю шкіри. Шкіра стане сухою, почнеться лущення і все може перерости в атопічний дерматит. Імовірно, що це відбувається через те, що в жорсткій воді необхідно використовувати більший обсяг мила, якому і без того властиво сушити шкірний покрив людини.
На завершення варто нагадати, що вода, яка тече з наших кранів, крім корисних мінералів може містити небезпечні речовини, здатні спровокувати відруєння організму і стати причиною низки інших хвороб.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!