Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5

Головна unsorted Жовта лихоманка

Жовта лихоманка

Симптоми

Жовта лихоманка – це флавівірусная інфекція, що передається москітами, ендемічні для Центральної Африки і в деяких областях Південної та Центральної Америки. Хвороба починається з раптової лихоманки, відносної брадикардії, головного болю, у важких випадках жовтяниці, геморагій і поліорганної недостатності. Діагноз заснований на виділенні вірусу і серологічних тестах. Профілактика включає вакцинацію і контроль за популяцією комарів. Лікування симптоматичне.

Збудник міський жовтої лихоманки передається від людини людині комарами Aedes aegypti. Укус комара стає небезпечним через 2 тижні після потрапляння в його організм вірусу. Лісова жовта лихоманка передається Наетадоgus та іншими лісовими комарами, які отримують вірус від диких мавп. Пік захворювання припадає на сезон дощів, коли підвищені вологість і температура в районах Південної Америки і в кінці сезону дощів і початку сухого сезону в Африці.

Інфекція може протікати безсимптомно (5 -50%) і у вигляді геморагічних лихоманок з 50% летальних результатів.

Інкубаційний період складає 6 діб. Початок раптовий з підвищенням температури до 39-40 ° С, з ознобами, головним болем, запамороченням і міалгія. Пульс спочатку частий, на 2-й день стає рідкісним і не відповідає температурі (симптом Фаже). Обличчя і очі почервонілі; мова по краях червоний, а центр покритий нальотом. Часто відзначаються нудота, блювота, запор, неприємні відчуття в області епігастрію, головний біль, болі в м’язах (особливо шиї, спини і ніг), різка слабкість, неспокій і дратівливість. При легкій формі через 1-3 дні захворювання закінчується на цій стадії. При помірному і важкому перебігу температура критично падає через 2-5 днів після підвищення і настає ремісія, яка триває кілька годин або днів. Потім знову підвищується температура, однак пульс залишається рідкісним. З’являються три характерних клінічних ознаки: жовтяниця, виражена альбумінурія і кривава блювота. Можливі олігурія або анурія; зазвичай бувають петехії і крововиливи в слизових.

Захворювання може тривати більше 5 тижня, з швидким воздоровленіем і без наслідків. У важких (злоякісних) випадках виникають делірій, неприборкана гикавка, судоми і кома, поліорганна недостатність, що призводить до летального результату. Можуть проісоедініться бактеріальні ускладнення, наприклад, пневмонія.

Діагностика

Захворювання має бути запідозрено у пацієнтів з ендемічних областей, в яких раптово з’явилася лихоманка з жовтяницею; легка форма часто не діагностується. Слід провести загальний аналіз крові, сечі, печінкові проби, тести на згортання крові, виділення вірусу з крові та серологічні тести. Характерні лейкопенія з відносною нейтропенією, тромбоцитопенія, збільшення часу згортання та протромбінового часу. У менш важких випадках деякі лабораторні показники не змінюються. Рівень білірубіну і трансаміназ у сироватці злегка підвищений і залишається таким протягом декількох місяців. Альбумінурія має місце у 90% хворих і може досягати 20 г /л, що дозволяє диференціювати жовту лихоманку від гепатиту. При більш важких формах, званих злоякісної жовтою лихоманкою, розвиваються гіперглікемія і гіперкаліємія, які можуть закінчитися летально.

Діагноз підтверджується виділенням вірусу, серологічними тестами, ПЛР та посмертним виявленням типового некрозу середніх зон ацинусів печінки. Запідозрені або підтверджені випадки повинні бути ізольовані. Пункційна біопсія печінки протипоказана при високому ризику кровотечі.

Прогноз лікування

До 10% випадків захворювання, діагностованих по клінічній картині, закінчуються смертельним результатом.

Лікування симптоматичне . Проти кровотеч застосовують глюконат кальцію внутрішньовенно по 1 г 1-2 рази на день або фітонадіон. У всіх пацієнтів, яким показана госпіталізація, необхідно профілактичне застосування інгібіторів протонної помпи або Н2-блокаторів рецепторів гістаміну. ​​

Профілактика

Ефективним заходом профілактики спалахів захворювання є зниження числа комарів і захист від укусів комарів за допомогою використання Діетілтолуамід, москітних сіток і захисного одягу. При спалахах захворювання в джунглях необхідна евакуація людей, імунізація і контроль чисельності комарів. Для туристів повинна проводитися імунізація живою ослабленою вакциною, приготовленою з штаму лінії 17D (0,5 мл підшкірно 1 раз на 10 років). Ефективність вакцинації 95%. У США вакцина доступна в спеціалізованих центрах. Вона протипоказана вагітним і іммуноскомпрометірованних особам.

Для припинення подальшої передачі збудника комарами потрібно ізолювати хворих у палатах, забезпечених надійними сітками і оброблених інсектицидами.

Подальша інформація

Завжди консультуйтеся зі своїм лікарем, щоб переконатися, що інформація, яка відображається на цій сторінці, може бути застосована до ваших особистих обставин. Інформація призначена тільки для медичних фахівців.

Skoda remap archives blackpool remapping and diagnostics.