Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5

Головна unsorted Жирові відкладення

Жирові відкладення

Жирові відкладення – локальні скупчення підшкірного жиру, що порушують пропорції обличчя та тіла. Локальні жирові відкладення можуть бути виражені в різних анатомічних зонах (субментальній ділянці, на животі, талії, стегнах, сідницях та ін), призводять до зміни обсягів та контурів різних частин тіла та порушення загальних пропорцій фігури. З метою оцінки кількості жирової тканини проводиться вимірювання росто-вагових показників та обсягів тіла, обчислення ІМТ, біоімпедансометрія. Для корекції жирових відкладень у косметології використовуються ін’єкційні (мезотерапія), апаратні (кавітація, LPG, кріоліполіз, електроліполіз), хірургічні (ліпосакція) та інші методи дії (масаж, обгортання).

Загальні відомості

Локальні жирові відкладення («жирові пастки») – надмірний розвиток жирової тканини у певних областях тіла. За статистикою, не менше 46% жінок і близько 32% чоловіків страждають на проблему зайвої ваги та жирових відкладень на тілі. До так званих «проблемних» зон у жінок належать: друге підборіддя, внутрішня поверхня плечей, нижня частина живота, талія, зовнішня та внутрішня поверхня стегон, сідниці, область над колінами та ін. Саме тут швидше і найчастіше накопичуються надлишки підшкірного жиру. Жирові відкладення є поширеною проблемою багатьох жінок, які особливо вступили в пору «бальзаківського» віку. В арсеналі сучасної косметології та пластичної хірургії є цілий спектр перевірених неінвазивних та хірургічних способів корекції фігури; щорічно в індустрії краси з’являються нові ефективні методики боротьби із проблемою жирових відкладень.

Жирові відкладення

Причини жирових відкладень

В основі появи жирових відкладень лежить дисбаланс процесів ліпогенезу (утворення жирової тканини) та ліполізу (розщеплення жирів) в організмі. Регуляція ліпогенезу відбувається за участю інсуліну, простагландинів, вазопресину; регуляція ліполізу – за участю АКТГ, СТГ, катехоламінів, статевих гормонів, ліпотропінів. При порушенні рівноваги цих двох процесів у бік переважання ліпогенезу надмірна кількість жиру накопичується в жирових клітинах (адипоцитах), що призводить до їхньої гіпертрофії. У свою чергу збільшення розмірів адипоцитів супроводжується компресією кровоносних і лімфатичних судин, затримкою рідини в тканинах і дегенерацією колагенових волокон. Зовнішнім відображенням складних метаболічних змін в організмі стають локальні жирові відкладення та феномен «апельсинової кірки» – целюліт.

Насамперед, порушенню рівноваги процесів ліпогенезу та ліполізу сприяє нераціональне харчування: надлишок вуглеводів та жирів у раціоні; рідкісний, але рясний прийом їжі; систематичне переїдання; звичка перекушувати між основними прийомами їжі; їжа на ніч. Якщо неправильна харчова поведінка супроводжується недоліком руху та малою фізичною активністю, процес появи жирових відкладень прискорюється в кілька разів. Локальне відкладення підшкірного жиру у певних місцях тісно пов’язані з гормональними процесами, які у організмі під час статевого дозрівання, вагітності, клімаксу, і навіть застосуванням гормональних препаратів (кортикостероїдів, інсуліну, оральних контрацептивів).

Крім цього, місця, в яких формуються жирові відкладення, зумовлені генетично, тобто особливості своєї фігури здебільшого ми успадковуємо від батьків. Тому за певних умов (похибок харчування, гіподинамії, гормональних змін) ці «проблемні» області починають збільшуватися в обсязі першими.

Види жирових відкладень

Основна функція жирової тканини в організмі полягає у підтримці енергетичного балансу. Залежно від розташування та особливостей метаболізму розрізняють 3 види жирової тканини:

  • підшкірну жирову клітковину
  • субфасціальний (глибокий) шар
  • вісцеральний (внутрішній) жир, переважно розташований навколо органів черевної порожнини.

Виразність та співвідношення різних видів жирової тканини залежать від спадковості, віку, статі, інтенсивності обміну речовин та інших факторів і значною мірою визначають обриси фігури індивіда. Підшкірна жирова клітковина тією чи іншою мірою розвинена у всіх анатомічних областях і надає плавності контурам обличчя та тіла. Найчастіше підшкірний жир відносно легко зменшуються зі збільшенням енерговитрат і зниження енергетичної цінності харчового раціону. Підфасціальні жирові відкладення виражені у певних зонах (на животі, талії, стегнах, сідницях та ін.) та визначають індивідуальні особливості фігури. Глибокий жир практично не піддається розщепленню за допомогою дієти та фізичних вправ.

За поширеністю виділяють локальну та загальну (генералізовану) форму жирових відкладень. У свою чергу, локальна форма поділяється на 3 типи:

  1. Відмежований тип. Жирові відкладення мають чіткі межі та зумовлені гіпертрофією адипоцитів субфасциального або поверхневого шару жирової тканини.
  2. Дифузно-локальний тип. Зумовлений збільшенням обсягу підшкірно-жирової клітковини у певній анатомічній зоні. Ця ділянка тіла набуває нечітких обрисів, що плавно переходять у сусідню область тіла з нормально розвиненим жировим шаром. Дифузно-локальні жирові відкладення зустрічаються на передній поверхні стегон, верхньому відділі живота, на гомілках і т.д.
  3. Дрібногорблясті контурні порушення (Дрібногорбиста ліподистрофія, целюліт). Характеризується гіпертрофією адипоцитів підшкірного шару зі вибухом жирової тканини та формуванням нерівного контуру поверхні дерми у вигляді дрібних горбків та западин («апельсинова кірка»).

Локальні форми жирових відкладень відрізняються стійкістю форми та обсягу, які нерідко зберігаються навіть при вираженому зниженні ваги. Генералізовану форму жирових відкладень (ожиріння) детально розглянуто у відповідному огляді.

Підготовка до корекції жирових відкладень

Якщо поверхневі жирові відкладення в підшкірній жировій клітковині можна усунути за рахунок дієти і адекватних фізичних навантажень, то впоратися з надлишками жирової тканини, що глибоко залягає, самостійно, швидше за все, не вдасться. Саме в цих випадках на допомогу приходить корекція фігури за допомогою методів професійної косметології. Складання індивідуальної програми корекції фігури має передувати діагностика загального стану організму. В ідеалі перед призначенням того чи іншого курсу процедур, спрямованих на усунення жирових відкладень, необхідно пройти медичне обстеження та отримати висновок терапевта, ендокринолога, гастроентеролога, гінеколога; виконати загальний та біохімічний аналізи крові, УЗД органів черевної порожнини, ЕКГ. Слід пам’ятати, що більшість процедур апаратної та ін’єкційної корекції фігури не проводяться вагітним і годуючим жінкам, онкологічним і гематологічним хворим, пацієнтам, що страждають на гострі гарячкові стани, епілепсію, дерматози, гнійничкові захворювання та ін. Фізіотерапевтичні впливи протипоказані особам.

Безпосередньо на прийомі у дерматокосметолога проводиться вимірювання загальних параметрів (зростання, ваги, АТ) та обсягів тіла, розрахунок індексу маси тіла, біоімпедансометрія. Отримати індивідуальні рекомендації щодо харчування допоможе консультація дієтолога. У підборі та призначенні процедур для корекції жирових відкладень також можуть брати участь фізіотерапевт, спеціаліст з масажу, таласотерапевт та ін.

Методи корекції жирових відкладень

Комплексний підхід до корекції локальних жирових відкладень спрямовано посилення процесів ліполізу, виведення продуктів розщеплення жирів з організму, і навіть ліфтинг шкіри у місцях зникнення «жирових пасток». Усі методи усунення жирових відкладень, що використовуються в косметології, можна поділити на апаратні (які використовують фізичні фактори), ін’єкційні (які використовують рідкі фармакологічні форми), косметичні (які використовують креми, гелі, природні фактори), хірургічні та масажні техніки.

Традиційним методом усунення різних дефектів тіла служить мезотерапія, заснована на внутрішньодермальному або підшкірному введенні спеціальних коктейлів, що мають ліполітичну, лімфодренажну, біостимулюючу, вазоактивну, антиоксидантну, ліфтингову дію. Зазвичай курс корекції жирових відкладень за допомогою мезотерапії складається із 7-10 сеансів. Одним з варіантів ліполітичної терапії є мезодісолюція (мезотерапевтична ліпосакція) – введення в гіподерму спеціальних гіпоосмолярних коктейлів.

До нових ін’єкційних методик, ефективних щодо усунення локальних жирових відкладень, відноситься інтраліпотерапія, заснована на введенні глибоко в жирову тканину препарату Aqualyx, що володіє доведеною ліполітичною дією. Також у програмах корекції фігури широко використовуються традиційні карбокситерапія і озонотерапія.

Поряд з ін’єкційними процедурами, з метою корекції локальних жирових відкладень зазвичай застосовуються апаратні методики: кавітація, електроліполіз, термоліфтинг, ударно-хвильова терапія, кріоліполіз, кріосауна, низькоінтенсивне черезшкірне лазерне випромінювання та ін. світлова енергія, радіохвилі, холод та ін.) дозволяють здійснювати глибокий контрольований вплив на субфасциальні жирові відкладення та руйнувати їх.

Усунення жирових відкладень неможливо без різних технік ручного та апаратного масажу, таласотерапії, гідротерапії. У програмах моделювання контурів тіла застосовуються антицелюлітний, медовий, лімфодренажний, банковий, вакуумно-роликовий масаж, вібромасаж та ін. Масажні процедури покращують циркуляцію крові, посилюють лімфодренаж, активізують ліполіз, підвищують еластичність шкіри. Процедури обгортань є не тільки комфортними та приємними для пацієнтів, але також ефективні у боротьбі з целюлітом, жировими відкладеннями, в’ялою шкірою. Найчастіше з цією метою використовуються грязьові, водоростеві, шоколадні, термоактивні, холодні обгортання. Крім цього, складовими комплексної корекції тіла можуть бути гідромасаж, душ Шарко, інфрачервона сауна, акупунктура, пресотерапія, міостимуляція та ін.

Найбільш радикальні способи позбавлення зайвих жирових відкладень пропонує естетична хірургія. У пластичній хірургії розроблені та використовуються різні способи ліпосакції: тумісцентна, ультразвукова, вібраційна, високочастотна, водоструминна, лазерна та ін. Найбільшою популярністю серед пацієнтів з локальними відкладеннями жиру користуються процедури ліпосакції щік, підборіддя, рук, живота, стегон, сідниць. Ліпосакція передньої черевної стінки часто поєднується з абдомінопластикою.

Завжди слід пам’ятати, що ефект усунення надлишкових жирових відкладень косметологічними чи хірургічними методами перестав бути перманентним. Після досягнення бажаних результатів необхідно підтримувати фізичну форму за допомогою регулярних занять спортом та раціонального харчування. В іншому випадку жирові відкладення можуть повернутися знову, а позбутися їх буде набагато складніше.

Aufbau des uneedpi towers in einer metaverse umgebung, der unternehmen und projekten im pi network als hub dient. Advantages of local domestic helper.