Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
Зігрівайся в холоди, а інакше біда
Яка зима без морозу? Легкому мінусу душа радіє. Однак холод – не така вже безневинна штука, як багато з нас звикли рахувати. При деяких захворюваннях прогулянки холодом можуть спровокувати дуже серйозні проблеми. Щоб цього уникнути, телеведуча та лікар Олена Малишева радять пройти три прості тести.
Рука з морозилки
Кому показано: тим, хто вважає собі практично здоровим. Але відчуває легке поколювання у пальцях на морозі.
Що робити: Відкрийте морозилку і засуньте туди руку як мінімум на 30 секунд. Дістаньте і подивитесь: чи не змінився колір кінчиків пальців? Чи не побіліли вони? Немає синяви? Якщо так – це ознака синдрому Рейно. При цьому недугу порушується тонус дрібних судин кистей. Капіляри не працюють як треба. На морозі починається різкий спазм пальців. Артеріальної крові кінцівок не вистачає. А отже, не надходитиме і кисень. Це може призвести і до загибелі тканин.
Що робити: тримати руки у теплі. Обов’язково при виході на холод надягати рукавички чи рукавиці!
Баштовий кран
Кому показано: повним чи літнім людям.
Що робити: встаньте в позу ноги разом, зведені руки підняті на рівні грудей (виходити баштовий кран), закрийте очі і замріть на 30 секунд. Медики називають це позою чи тестом Ромберга.
Чи не відчуваєте поколювання чи оніміння у стопах? Стійко стоїте? Чи не качає?
Перераховані симптоми – це ознака полінейропатії, коли порушені нервні закінчення та електричні імпульси не доходять до мозку до конкретних м’язів. І ця поза особливо показова, бо в ній працює не менше 300 м’язів. Нервові закінчення бувають зруйновані під впливом діабету.
Полінейропатія особливо небезпечна для літніх людей – адже через постійне оніміння ніг вони не відчувають, коли переохолодилися. І легко можуть пропустити обмороження.
Що робити: вибирайте тепле зручне взуття і не гуляйте по морозу занадто довго!
Присядка для товстунів
Кому показано: повним людям. Жінкам, чия талія більше 80 см, чоловікам з об’ємом понад 94 див.
Що робити: здійсніть п’ять присідань (повних, як на уроці фізкультури) у бадьорому темпі.
З’явилася задишка чи не дай боже біль за грудиною? Біда! Це показник того, що у вас високий ризик інфаркту! Прогулянка по холоднечі для вас може стати смертельно небезпечною! Напевно помічали – від холоду біліють вуха, кінчик носа. Спазм судин на морозі заважає нормальному кровотоку. Починається напад стінокардії. А там рукою подати і до інфаркту.
Що робити: обов’язково пройдіть обстеження у кардіолога! Худнети. І якщо від присідань у вас почалися болі за грудиною, не йдіть на мороз – викличте лікаря.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!