ЗОВНІШНІ ФАКТОРИ, ЩО ВПЛИВАЮТЬ НА УМОВИ ПРОЖИВАННЯ

Вимоги до земельної ділянки, яка відводиться під будівництво житлових будинків. Мають бути спрямовані на усунення несприятливого впливу факторів довкілля (фізичних, хімічних, біологічних) на стан здоров’я населення та санітарно-побутові умови проживання.
Під житлові будинки відводять ділянки, найбільш сприятливі у природному відношенні: розташовані на височинах, далеко від джерел шуму, технологічних викидів, вихлопних газів автотранспорту; прилеглі до водойм, зелених масивів; мають зручні під’їзні шляхи, зв’язок із місцем роботи, культурно-побутовими об’єктами.
Одним із важливих етапів запобіжного санітарного нагляду, в якому обов’язково бере участь лікар-гігієніст, є вибір та відведення
земельної ділянки під будівництво. Земельна ділянка, що відводиться під будівництво житлових та громадських будівель, має відповідати таким гігієнічним вимогам.
1. Бути достатнього розміру, який дозволить, крім житлового будинку,
рудувати на ньому дитячі та спортивні майданчики, посадити дерева та кущі,
а у сільській місцевості — збудувати господарські приміщення, розмістити
присадибна земельна ділянка.
Щільність забудови земельної ділянки залежить від поверховості будівлі та не повинна перевищувати 26%:
Кількість поверхів 2-3 4 5 6 7 8 9 і більше
Щільність забудови, % 26 22 21 20 19 18 17
Для 16- та 9-поверхових будівель оптимальна щільність забудови повинна відповідати 12,5 та 15%.
Мати добре фільтруючий незабруднений грунт. Від цього значною мірою залежить мікроклімат приміщень, особливо кімнат, що розташовані на першому поверсі. Гігієнічне значення цієї вимоги полягає в тому, що добре проникні для повітря та вологи ґрунти завжди сухі. У таких ґрунтах добре відбуваються процеси самоочищення.
Мати низький рівень стояння ґрунтових вод, не ближче 1,5 м від поверхні землі та 1 м від підошви фундаменту. В іншому випадку необхідно проводити заходи щодо зниження їхнього рівня. При недотриманні цієї вимоги житло буде вологим та холодним. Для запобігання проникненню в приміщення ґрунтової вологи необхідно передбачити горизонтальну та вертикальну гідроізоляцію фундаменту.
Повинен розташовуватись у добре освітленій сонцем та доступній провітрюванню місцевості. Виконання цієї вимоги сприятиме належному природному освітленню та провітрюванню приміщень. Відстань між житловими будинками, житловими та громадськими, а також виробничими слід визначати виходячи з даних про тривалість їхньої інсоляції. Відстань між фасадами (довгими сторонами) 2—3-поверхових житлових будівель має бути не менше 15 м, між фасадами будівель заввишки 4 поверхи і більше — 20 м. Відстань між торцями будівель, що мають вікна житлових кімнат, має бути не менше 15 м .При розташуванні 9—16-поверхівок поряд з будинками садибного типу, відстань між їхніми фасадами має становити не менше однієї висоти багатоповерхової будівлі.
Мати хороший природний або легко здійсненний шляхом вертикального планування ухил, сприятливий для стоку атмосферних вод, улаштування водопровідної та каналізаційної мереж, руху транспорту. Найбільш сприятливим вважається спокійний малопересічений рельєф з ухилом 1-6%, придатним для будівництва – до 10%, обмежено – 10-20% (у гірській місцевості – до 30%). Ухил понад 20—30% вважається непридатним.

Реферати та публікації на інші теми: СУТНІСТЬ ТА ОСОБЛИВОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ ДЕНЕЖНОГО РИНКУ
Українські слова та слова запозичені з інших мов
Інвестиційна стратегія
Аудит виходу продукції рослинництва
Програмне забезпечення та основні стандарти АРІ для комп’ютерної …