Зима сприяє розвитку сезонної депресії. Короткі і темні зимові дні можуть призвести до розвитку різновидів депресії, при яких людина відчуває сонливість, підвищений апетит, тяжкість у кінцівках, апатію, відчуття безнадії. Подолати цей стан допоможуть фізичні вправи та когнітивно-поведінкова терапія.

Зимою з’являється сухість очей. Сухість очей зимою (а також печіння, свербіж) посилюється через сухий холодний повітря та використання нагрівальних приладів. Можна виправити ситуацію за допомогою штучних сліз, рецептурних очних крапель, зміни раціону харчування.

Нестабільна погода викликає мигрень. Екстремальні погодні умови перепаду температур та атмосферного тиску провокують мігрені.

Зимою страждає шкіра. При низькій вологості шкіра стає схильною до сухості. Користуйтеся зволожуючими кремами, відмовтеся від тривалого прийому ванн на користь душу, використовуйте зволожувачі повітря.

Зміни у їжі. Зимою відбуваються зміни на енергетичному рівні, що змінює обмін речовин і навіть смакові пристрасті. Хочеться калорійних, але не завжди здорових страв. Не піддавайтеся бажанням зловживати гарячим шоколадом, печивом та напівфабрикатами.

Сонливість. Холодні зимові дні та ночі викликають сонливість. Це загрожує зниженню фізичної активності, набором лишньої ваги та погіршенням настрою. Постарайтеся зберегти активність: займіться зимовими видами спорту, відвідуйте фітнес-клуби, займайтеся фітнесом вдома і гуляйте торговими центрами.