SUTURA

Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5

Магнію сульфат (Magnesium sulfate)

Фармакотерапевтична група: А06АD04 – осмотичні проносні засоби.

Основна фармакотерапевтична дія: при прийомі всередину проявляється послаблююча дія у зв’язку зі зміною осмотичного тиску; всмоктування води із кишечнику затримується, відбувається розрідження та збільшення об’єму кишкового вмісту та подразнення інтерорецепторів, що призводить до полегшення акту дефекації; жовчогінна дія препарату пов’язана з рефлексами, що виникають при подразненні нервових закінчень слизової оболонки ДПК.

Показання для застосування ЛЗ: запори, холангіти, холецистити, гіпотонічні дискінезії жовчного міхура (для проведення тюбажів), отруєння р-нними солями барію, дуоденальне зондування (для отримання міхурової порції жовчі), очищення кишечнику перед діагностичними маніпуляціями.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: як проносний засіб препарат призначають внутрішньо (на ніч або натщесерце за 30 хв до їди) дорослим – по 10-30 г в ½ склянки води; при хр. запорі застосовують у клізмах 100 мл 20-30 % р-ну; дітям – із розрахунку 1 г на 1 рік життя (із розрахунку 1 г на ст.л. води); дітям до 3-х років препарат застосовувати тільки для отримання одноразового послаблюючого ефекту; як жовчогінний засіб призначають дорослим внутрішньо по 1 ст.л. у вигляді 20-25 % р-ну 3 р/добу; для дуоденального зондування вводять через зонд 50 мл 25 % або 100 мл 10 % теплого р-ну; при отруєнні р-нними солями барію шлунок промивають 1% р-ном препарату або призначають внутрішньо 20-25 г порошку у 200 мл води.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: нудота, блювання, г. запалення ШКТ; у разі тривалого застосування як проносного засобу – порушення водно-сольового обміну, порушення живлення організму, атонія товстого кишечнику.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість, кишкова непрохідність, г. запальні захворювання ШКТ, ЖКХ, обструкції жовчовивідних шляхів, г. пропасні стани, артеріальна гіпотензія, стани, пов’язані з дефіцитом кальцію та пригніченням дихального центру, тяжка форма ниркової недостатності, вагітність.

Форми випуску ЛЗ: порошок по 25 г у контейнерах; по 10 г або по 25 г у пакетах.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Підсилює ефекти ЛЗ, що пригнічують ЦНС. Серцеві глікозиди збільшують ризик порушення провідності та частоту виникнення AV–блокади (особливо при одночасному в/в введенні солей Ca2+). Міорелаксанти та ніфедипін підсилюють нервово–м’язову блокаду. При сумісному застосуванні магнію сульфату для парентерального введення з іншими вазодилататорами можливе посилення гіпотензивного ефекту. Барбітурати, наркотичні аналгетики, гіпотензивні ЛЗ підвищують вірогідність пригнічення дихального центру. Сполуки Ca2+ зменшують дію магнію сульфату.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Тривала терапія сприяє «вимиванню» кальцію у плоду та розвитку природженого рахіту.
Лактація: Безпечний при годуванні груддю.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Протипоказаний при артеріальній гіпотензії, вираженій брадикардії, AV–блокаді.
Порушення функції печинки: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції нирок: З обережністю при тяжкій недостатності.
Порушення функції дихальної системи: Протипоказаний при захворюваннях органів дихання, які супроводжуються ДН.

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Для ліквідації дефіциту магнію у новонародженого призначають 25 % р-ин мл/кг маси. Дітям з тяжкою гіпоксією в пологах починають вводити розраховуючи мл/кг маси тіла, підвищуючи дозу.
Особи похилого та старечого віку: Доза не повинна становити більше 20 г протягом 48 год

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: При необхідності одночасного в/в введення солей магнію і кальцію їх вводять в різні вени. Бути обережним, щоб не утворити токсичних концентрацій. Хворим з олігурією або тяжким порушенням функції нирок не слід вводити в/в швидко.
Інформація для пацієнта: Не допускати керування автотранспортом та заняття потенційно небезпечними видами діяльності, що потребують підвищеної концентрації уваги та швидкості психомоторних реакцій.