Дарсонвалізація. Методика Техніка безпеки. Сучасна апаратура

Головна / Реферати / Дарсонвалізація. Методика Техніка безпеки. Сучасна апаратура

ПЛАН
Методи дарсонвалізації.
Покази та проти покази до використання дарсонвалізації.
Техніка проведення дарсонвалізації.
Дозиметрія.
Апаратура.

Дарсонвалізація – це найдавніший метод високо часткової електротерапії. Свою назву метод получив від імені автора – французького фізика, фізіолога та лікаря Ж.Діарсонваля.

Розрізняють два самостійних методи дарсонвалізації – загальну та місцеву.

Дарсонвалізація – дія з лікувальною метою імпульсним, перемінним, синусоїдальним током високої частоти (100-140 кГц) високої напруги (20 кВ) і малої сили (0,02 мА). Імпульси високо часткового току ідуть один за одним50 раз у секунду. При місцевій дарсонвалізації між електродом і шкірою виникає тихий або іскровий розряд (який викликає подразнюючі і навіть пропікаючи дії.

Використовують також загальну дарсонвалізацію, при якому на хворого (розміщеного в соленоїді), діє електромагнітне поле високої частоти (440 кГц) високої напруги і малої сили. Але на даний час при відсутності серійної апаратури загальна дарсонвалізація мало приміняється в медичній практиці. Місцева дарсонвалізація – це метод висок часткової електротерапії, при якому на тіло хворого діють імпульси швидко затихаючим тоток високої частоти (110 кГц) високої напруги (10-100 кВ) і малої сили (10-15 мА).

При проведенні процедур до одного із полюсів апарат приєднують електрод, який складається з фігурного скляного балона різної форми, повітря в середині якого розріджене (до 13,5 6,7 Па).

Вакуумним електродом діють на певну ділянку шкіри або слизової оболонки. При цьому виникає високо частковий електричний розряд, та імпульсний ток високої частоти, малої сили і високої напруги проходить, через тканини організму. Місцева дарсонвалізація викликає в місці дії короткогасне звуження, а потім розширення судинів, нормалізує тонус гладки м’язів. При цьому знижується тонус вен, що зменшує венозний стан. Покращує капілярний кровообіг.

Понижує чутливість нервових закінчень і знімає спазми гладких м’Язів, судин, і наступає болезнижуючий ефект. Виникає також проти алергічна трофічна протизапальна дія.

В даний час для проведення місцевої дарсонвалізації приміняють апарат “Іскра-1”, який побудований на електроламповій схемі інездійснює радіопоміних простий в використанні. Для дії на шкіру лиця, шиї, воротнікової зони, області серця, живота, спини, кінцівок використовують грибоподібний електрод.

При дії на слизову носа, прямої кишки використовують спеціальний електрод.

Покази до місцевої дасрсотвалізації:

Варикозне поширення вен, стенокардії, зуд при діабеті, атеросклероз судин головного мозку, мігрень, хвороба Рейно І-ІІ ступенів, невтрит слухового нерва.

Притипокази: лихоманка, злоякісні новоутворення, активний туберкульоз, кровотечі, істерія. Непереносимість електричного току.
Апарати: для проведення місцевої дарсонвалізації вітчизняна промисловістьв ипускає апарат “Іскра-1”,2.
Апарат виконаний по І класу електробезпеки і потребує заземлення. На передн панель апарата винесено:

включатель;

сигнальна лампа;

лампа виміріювального прибору;

розділював для прикріплення рещопатора.

Резонатор являється високовольтним трансформатором, який підвищує амплітуду напруги на виході до пацієнта. До апарату надається набір з восьми вакуумних електродів.

Техніка проведення процедур:

Приміняють дві методики персоналізації – контактну і дистанційну.

При контактній методиці електрод накладають на шкіру або слизову, що призводить до тихого розряду, невикликаючого в хворого об’єктивних. При цій методі для ефективного покращення руху електроду шкіру припудрюють тальком.

При дистанцій методиці електрод розміщують до паталогічного вогнища з повітряним зазором, що призводить до виникнення іскри і сила току буде залежна від величини зазору. Чим більша іскра тим більша буде виражена припікаючи дія.

При приміненні як контактної так і дистанційної методики використовують два способи проведення:

лабільний;

стабільний.

Апарат можна експлуатувати без виключення з розетки 8 год. (20 хв. роботи, 10 хв. перерви). Використаний електрод миють з милом, протирають і тримають в банці з розчином 70% спирту. Коптити електроди не можна.

Дозиметрі: дозують дарсонвалізацію по часі, місцеві процедури проводять на площу 600 см2 від 2-х до 20-ти хвилин при малій, середній і великій інтенсивності розряду, щоб оприділити об’єктивні відчуття хворого. На курс лікування від 3-х до 30-ти процедур.Одна з методик проведення дарсонвалізації. Дарсонвалізація лиця. Хворий сидить, або лежить, голову фіксують за допомогою підготовника. Методика – контактна або дистанційна по показах. Грибоподібний електрод побільними круговими рухами переміщують від чола до носа, почергово з одної на другу половину лиця. Процедуру проводять кожний день пбо через день п 5-10 хв. на курс лікування 15-20 процедур.

Правила техніки безпеки:

Дотримуватись загальних вимога безпеки згідно наказі.

При порушенні роботи негайно припинити його роботу і негайно припинити його роботу і негайно виключити.

Забороняється протирати панель і корпус апарат, замінювати запобіжник і усувати неполадки при включеному апараті.

При дарсонвалізації прямої кишки вставляти і виймати електрод треба дуже уважно, так я к скляна частина є дуже ніжною.

При дарсонвалізації волосяної частини голови попередити хворого, щоб зняв металеві проколки з волосся.