Правильне харчування на піку популярності – дедалі більше людей стають прихильниками здорового способу життя та відмовляються від шкідливих звичок. При цьому далеко не всі розуміють, що здорове харчування передбачає збалансований раціон, а не жорсткі обмеження низки продуктів, передає sutura.org.ua

Чим популярнішим стає здорове харчування, тим більше міфів з’являється навколо неї. Давайте спробуємо розібратися в цьому потоці інформації та розвінчаємо найпоширеніші міфи.

“Чим менше жиру, тим корисніше”

Жири даремно вважаються найлютішими ворогами ідеальної фігури. Організму для нормального функціонування ці речовини просто необхідні. Шкідливими ж, насправді, є трансжири та насичені жири. А ось рослинні та тваринні жири в помірній кількості підуть тільки на користь. Так що риба, орехи, кисломолочна продукція – наші кращі друзі.

“Правильне харчування – це несмачно”

Багато вважають, що правильне харчування передбачає лише несмачну їжу – це неправда.

Не бойтесь експериментувати і знаходити нові цікаві поєднання і страви. Наприклад, фаршировані овочі, пасти, піци, різні пироги та запіканки – обмежень немає.

“Свіжовичавлені соки також корисні, як і свіжі плоди”

Існує думка, що фрукти корисні у будь-якому вигляді. Але різниця все ж таки є… Свіжовичавлені соки містять мінімальну кількість такої цінної клітковини, а концентрація вітамінів і мінералів значно програє свіжим фруктам – нагадаємо, що велика частина витаминів, як правило, міститься в шкірці плодів, яка не використовується для приготування соку.

“Здорове харчування – це дорого”

Існує думка, що правильно харчуватися дуже дорого. Однак не варто забувати, що збалансоване харчування це не обов’язково морепродукти щодня. Воно також може бути і доступним – наприклад, ціни на крупи, сезонні овочі та молочні продукти прийнятні.

“Зменшення калорій – єдиний спосіб схуднути”

Скорочення споживаних калорій дуже природно та логічно. Але варто розуміти, що харчування має бути збалансованим і повноцінним. А щоб побачити результати вже в найближчу годину достатньо споживати калорій-трохи менше, ніж ви витрачаєте за день. Не забудьте також включити до свого розкладу фізичні навантаження.

“Суші та ролі – дієтичний продукт”

Так-то воно так, самі по собі ролі і суші не нанесуть шкоди вашій фігурі, чого не можна сказати про соєвий соус. Саме він є найкалорійнішою частиною японської страви. Крім того, для приготування суші використовується білий рис, який не є лідером дієтичного харчування.

“Перекушувати шкідливо”

Насправді перекуси просто необхідні. Для нормального функціонування організму перекушувати потрібно щонайменше три рази на день. Але важливо правильно підібрати ці самі перекушування – це повинні бути не шоколадні батончики та солодощі, більше підійдуть сир, орехи та фрукти.

“Дієтична газована вода – не небезпечна”

Маркетологи запевняють, що в дієтичній газованій воді не міститься жодних лишніх калорій. Але це не так. Дієтичні напитки, як правило, містять ще більше барвників, консервантів та цукру, щоб сховати своєрідний смак.

“Слід купувати тільки органічні продукти”

Чим популярнішим стає здорове харчування, тим більше вживання входять “органічні продукти”. Але найчастіше ці написи “100% натуральні” не мають нічого спільного з дійсністю і нічим не відрізняються від своїх звичайних аналогів. Такі написи покликані швидше стимулювати продаж, ніж об’єктивно оцінити склад того чи іншого продукту.

“Вуглеводи варто по-максимуму виключити з раціону”

Бажаючі схуднути, як правило, недолюблюють не лише жири, а й вуглеводи. І помилково. Потрібно пам’ятати, що вуглеводи бувають прості та складні. Споживання простих вуглеводів дійсно слід звести до мінімуму (відчуття ситості після них оманливе та швидко проходити). А ось складні вуглеводи, наоборот, варто ввести у свій раціон, якщо ви вирішили харчуватися правильно.

“Корисні тільки свіжі овочі”

Сучасні морозильні камери дозволяють зберегти всі витамини, мінерали та інші корисні речовини овочів. Це особливо актуально у зимовий період, коли в овочах на прилавках немає майже жодної користі.

“Шоколад шкідливий”

Не весь шоколад небезпечний для фігури. Гіркий шоколад наоборот, містить багато вітамінів, зміцнює імунітет, стимулює розумову діяльність та покращує роботу серцево-судинної системи. Тому шматочок гіркого шоколаду вранці піде вашому організму тільки на користь.

“Гранола – поживна і корисна”

Гранола міцно зайняла своє місце серед поживних та корисних перекусів. Однак далеко не завжди цей продукт справді корисний. У складі гранолу нерідко присутні штучні підсолоджувачі, які провокують підвищення апетиту і бажання з’їсти більше ніж потрібно. Вибирайте гранола прискіпливо або приготуйте її самі.

“Чим менше прийомів їжі, тим краще”

Важливо пам’ятати, що чим менше ви їсте, тим більше ваш організм буде залишати про запас. Два прийоми їжі для людини мало, а якщо вони дуже великі та ситні – це ще й дуже погано, шлунок розтягується, а надлишкові калорії переробляються у жир. В ідеалі на день повинно бути 5-6 прийомів їжі: три повноцінні прийоми їжі і 2-3 перекушування.

“Забудьте про солодку”

Сважається, що при правильному харчуванні про солодку можна забути раз і назавжди, але це не зовсім так. По-перше, все має бути в міру – іноді можна собі і побалувати, по-друге, існує безліч корисних десертів.

“Роздільне харчування обов’язково допоможе схуднути”

Науково доведено, що роздільне харчування ефективніше у боротьбі із лишньою вагою. На думку вчених, природа запрограмувала людську травну систему на змішані харчі – шлунок і підшлункова залоза в процесі їжі виробляють цілий набір ферментів, які здатні перетравити відразу і білки, і жири, і вуглеводи. На думку вчених, жодних переваг у такої системи, крім психологічних, немає. Справа в тому, що при роздільному харчуванні людина старанніше стежити за порцією і, як наслідок, накладає собі менше їжі.

“Чорний хліб корисніше”

Це не завжди так. Темний колір хліба може означати не лише високий вміст у ньому клітковини, а й дію карамельних барвників. Що стосується калорійності – у чорного та білого хліба вона практично ідентична. По-справжньому корисним вважається хліб із висівками та цільнозерновою мукою, а також бездріжджовий хліб.

“Не слід їсти після шостої вечора”

Правило популярне, але слідувати йому не варто. Останній прийом їжі повинен бути не менше ніж за 3-4 години до сну. Це потрібно для того, щоб організм відпочивав, а не переробляв вашу їжу.

“Фрукти здатні перебити апетит”

Солодкі і при цьому некалорійні фрукти, такі як яблука або апельсини, здатні наоборот пробудити апетит, змушуючи скакати рівень цукру в крові. Після такого перекушування рівень інсуліну ще якусь годину буде підвищеним. Набагато ефективніше випити чашку несладкого зеленого чаю.

“Вівсянка – найкорисніший завтрак”

Це твердження вірне лише наполовину. Вівсянка корисна тільки в тому випадку, якщо її готувати з вівса грубої помелу. Оброблена ж вівсянка позбавлена ​​корисних властивостей і не насичує організм, як нам би того хотілося. Також варто уникати вівсянки швидкого приготування – вона зовсім не є джерелом корисних речовин.