За статистикою медиків, кожних 10 років людина в середньому набирає 3-5 кілограмів. З віком деякі жінки залишають спроби скинути лишній вес, вважаючи це неможливим. Позначається і зниження фізичної активності, сповільнення обміну речовин. Але чи все так безнадійно?

У когось відмовки завжди напоготові: «треба любити собі такою, якою я є», «хорошої людини має бути багато». Але все це бравада, за якою ховається небажання докласти зусиль для досягнення мети. А реалії невтішні: адже справа не лише у красі, а й здоров’я. Гіпертонія, атеросклероз, цукровий діабет, хворі суглоби – ось неповний набір болячок, які загрожують людям із лишньою вагою.

Вчені встановили, що з віком скорочується витрата енергії. Якщо ви з’їдаєте той самий обсяг їжі, що і 10 років тому, то надбавка у вазі вам гарантована. Адже, як правило, у зрілому віку ми рухаємося менше, ніж у молодості. А харчові пристрасті залишаються всі ті Ж. Тобто ми витрачаємо менше калорій, ніж отримуємо. Але повернути колишню стрункість – завдання цілком сильне. Головне – худнути із задоволенням і відчуттям повноти життя. А ще з усвідомленням, що ви отримаєте не лише гарну фігуру, але і довголіття, причому здорове.

Три способи схуднення

1. Повернути інтерес до життя. Зниження емоційності, втрата цікавості до нового, інтересу до життя – все це може спровокувати набір лишньої ваги. «Всі знали, всі бачили, все пробували» – небезпечне відчуття. Через нього ви сидите вечорами вдома. Диван – холодильник – дача – так проводять вільну годину більшість людей середнього віку. Задоволення від руху (ковзанка, танці, плавання) замінюється задоволенням від їжі.

Робіть що завгодно – запишіться на гурток за інтересами, займіться йогою, купіть велосипед – аби подалі бути від затишного дивана. У вас з’являтимуться нові знайомі, які не дадуть вам засиджуватися вдома. Чим ширший круг знайомств, тим насиченішим життя. Повірте, що навколо ще багато такого, що вас може і здивувати, і захопити, і порадувати. Гарний настрій активізує нервну систему, як наслідок – у крові зростає концентрація адреналіну, а це не тільки підвищує м’язовий тонус, але й розщеплює жир. Тому позитивні емоції – шлях до стрункості.

2. Активізувати обмін речовин. Зниження обміну речовин, гормональна перебудова організму – ці «принади» середнього віку призводять до накопичення жиру. Але у ваших силах активізувати обмін речовин. Як це зробити? Змініть свій раціон на здоровіший. Наприклад, замість жирного м’яса на вечерю їжте курячу грудку, приготовлену на пару. Обмежте вживання сладкого. Шоколад та пряники можна замінити фруктами, сухофруктами, молочними продуктами з мінімальним додаванням цукру.

Щоб схуднути, потрібно їсти часто і потроху – 5-6 разів на день і одну годину. Пийте чисту воду в перервах між їдою. Це очистити організм і придушити бажання перехопити змащений пиріжок по дорозі з роботи додому.

Зверніть увагу на детокс-продукти. Вони позбавляють від токсинів і збагачують організм комплексом вітамінів. Це лимон, морква, артишок, ананас, свекла, ківі, яблуко, чеснок, грейпфрут.

3.Відмовитися від дієт.

З віком ефективність дієт знижується. На думку вчених, цикли «дієта – зрив – переїдання» лише стимулюють набір ваги. Тому дієтологи рекомендують не дієти, а планові зміни харчування та способу життя на тривалу перспективу. Тут є кілька загальних правил.

  • Їжте медленно, без телевізора та читання, концентруючись на смаку їжі;
  • ні в якому разі не голодуйте. Можна влаштовувати розвантажувальний день раз на дві тижні і вживати цього дня якийсь один продукт (кефір, гречка, яблука тощо);
  • освойте щадні для організму рецепти. А з звичних для сімейства калорійних різносолів дозволяйте собі хіба що кусочок, а не повноцінну порцію;
  • обов’язкові легкі фізичні навантаження: ходьба, велосипед, плавання і т. д. Без задишки та серцебиття. Мета – відчути бадьорість після зайняти, а не втому;
  • масаж і контрастний душ повинні увійти у звичку;
  • висипайтеся. Дослідження показали, що ті, у кого проблеми зі сном, легко набирають ваги, особливо після 40.