Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
5 продуктів, які допоможуть безпечно пережити сезон застуд
Ми познайомимо вас з деякими витаминними продуктами, яких є достатньо в зимовий сезон і які допоможуть вам зміцнити опірність організму до вирусів, інформує UkrMedia.
Ви, мабуть, знайомі з цим сценарієм: ви приходите вранці в офіс і застаєте навколо купу людей, що пчхають і кашляють навколо вас. Не ігноруйте ситуацію, настав час вжити заходів і підвищити вашу імунну систему, це досить легко зробити за допомогою певних продуктів харчування. У зимові місяці з’являються певні фрукти та овочі, які принесуть величезну користь для здоров’я, допоможуть активізувати обмін речовин, забезпечити високий рівень вітамінів або навіть заспокоїти нерви. Ось список найкращих сезонних продуктів, які завжди повинні бути у вашому списку покупок у холодні дні:
Селера
У двох тоненьких стеблах сельдерея міститься 15% добової дози вітамінів А і C. До складу селери входять речовини, що мають протизапальний ефект. Споживаючи селеру ви рідше хворітимете на застуди та інфекційні захворювання. Селера корисна для здоров’я – вона має антисептичні, протиалергенні, тонізуючі властивості. Цей продукт корисний для серця та судин, для нервної системи, імунітету, травної системи. Також сельдерей є легким природним снодійним, лише позбавленим негативних ефектів таблеток. Селера працює як заспокійливе та забезпечує спокійний сон. Готувати селер дуже просто – додавати її можна практично у всі страви.
Брюссельська капуста
Це ще один сезонний овощ, який містить велику кількість витаминів С, Е і К, а також мінерали марганцю та цинку. Готують капусту, видаляючи зовнішні листки, відрізаючи стебла, а потім проварюючи у солоній воді. Ідеальний термін приготування для капусти становить 5 – 7 хвилин, це чудовий гарнір до м’яса чи риби. Сік з овочів рекомендують вживати в якості протизапального, загальнозміцнюючого, ранозаживлюючого, імуностимулюючого, протиінфекційного засобу. Він має сечогінну, відхаркувальну, жовчогінну, послаблюючу дію на органи людини. Також це хороші профілактичні ліки проти онкозахворювань
Зелений салат
Зелений салат – рекордсмен за вмістом вітамінів і легко замінити аптечний вітамінний препарат. Смачні листя повні витаминів, заліза, фториду, а також ефірних олій, які заспокоюють шлунок. Зелений салат швидко справляється з втомою та депресивним станом, інфекціями, зміцнює кісткову масу, виводить шлаки та токсині, стимулює мозок, покращує зір. Салат стане вашим природним “стимулятором”. Рослина чудово постачає мозок поживними речовинами, збагачує його кислородом, що позначається на підвищення витривалості, покращення настрою, сприйнятливості, працездатності організму.
Червона свекла
Хоча буряк доступний цілий рік, він вважається типовим зимовим овочевим. Буряк забезпечує важливі поживні речовини, такі як залізо та фолієва кислота. Свіжий сік буряка є допоміжним засобом при застуді. При таких захворюваннях, як гайморит, синусит, риніт, варто застосовувати варений буряковий сік. Якщо є нежить, допоможе закапування двох-трьох крапель соку в ніс. Буряк здатний зняти біль, прибрати запалення, перемогти депресію. За рахунок низької калорійності, багатого витаминно-мінерального складу та відмінних смакових якостей, свекла може стати чудовим доповненням щоденного раціону – робіть з нього салати, фреші, відварюйте, запікайте та готуйте на парі.
Яблука
В яблуках містяться: витамини В, С, Е, РР, калій, кальцій, магній, йод, марганець та пектин, а також нікотинова кислота та піридоксин. Цей фрукт також є одним з найлегше засвоюваних джерел заліза, відзначають дієтологи. Стародавні мудреці говорили, що людина, яка з’їдає щодня по два яблука, ніколи не буде хворіти. Яблука використовують не тільки для профілактики простудних захворювань, але і для лікування тяжких недуг, таких як злоякісні утворення. Достатня кількість калію допомагає стабілізувати кров’яний тиск, а кальцій необхідний для зміцнення зубної емалі і кісткової тканини. Не варто забувати, що яблука майже гіпоалергенні і їх можна вживати майже всім.
Звичайно, що одна лише здорова збалансована дієта не зупинити нас від захворювання у холодну пору року. Обов’язково потрібні регулярні фізичні вправи, свіжий повітря, достатній сон і регулярне миття рук – це такі ж важливі фактори для здоров’я, як витамини та здорове харчування. Як завжди, найкращий підхід – налагодити правильний спосіб життя і таким чином захистити ваш організм від вірусів.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!