Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
9 чудових промов, які робить тіло для нашої захисту
Вони допомагають нам 24 години на добу і оберігають від речей, які потенційно можуть завдати шкоди.
Ми розповімо про найнезвичайніше, на що йде наше тіло в цілях самозахисту.
Позіхання
Головна мета позіхання — охолодити мозок, зняти втому та нервове напруження, обновити повітря у легенях.
Чхання
Зазвичай ми чхаємо, коли в носі накопичується дуже багато алергенів, мікробів чи пилу. Чхаючи, наш організм намагається позбутися від «мусору».
Потягування
Ми інстинктивно потягуємось утром, щоб підготувати тіло до денних навантажень. У той же час розтяжка надає тонусу м’язів, покращує кровообіг і просто піднімає настрій.
Гикавка
Коли ми дуже швидко їмо, захоплюючи великі шматки їжі в шлунок потрапляє велика кількість повітря. Наш організм рефлекторно намагається позбутися від нього, виводячи зайве повітря за допомогою гикавки.
Раптове падіння уві сні
Пам’ятайте ті відчуття, коли починаєш засинати і тобі ніби виштовхують зі сну? Всі м’язи раптово напружуються, ти відчуваєш, що падаєш, і одразу ж прокидаєшся.
Справа в тому, що коли тіло занурюється в сон, дихання поступово заповільнюється, в той час як частота пульсу знижується незначно. У цей момент мозок вирішує, що людина вмирає, тому він дає команду організму терміново вийти із стану дрімоти.
Зморшки на пальцях
Вчені нещодавно змогли встановити причину появи морщин на пальцях після прийняття ванни. Ця особливість дісталося нам від предків. Справа в тому, що зморшкуватими пальцями було простіше дертися по мокрих каміннях. Тобто зморшки покликані збільшувати зчеплення рук і ног зі слизькою поверхнею.
Втрата пам’яті
Втрата пам’яті найчастіше відбувається після дуже важких і драматичних подій у життя людини, з якими його психіка не в змозі впоратися. Наш мозок навмисне пере найбільш травматичні спогади, щоб захистити нас.
Гусяча шкіра
Коли нам стає несподівано холодно, організм намагається затримати прогріту тілом кулю повітря біля поверхні шкіри за допомогою підняття волосків. Таке явище ми називаємо гусячою шкірою. Також мурашки можуть з’явитися від сильних емоцій – страху чи захоплення.
Сльози
Крім того, що сльози допомагають вивести з очей сторонні об’єкти (пил, порошинки), вони також є механізмом «емоційної захисту». Вчені стверджують, що у моменти сильних душевних переживань наше тіло створює новий, сильний джерело роздратування, щоб відволікти нас від випробовуваного болю.
Це лише кілька причин, за якими ми повинні бути вдячні своєму організму, адже щохвилини він старанно працює, оберігаючи нас щосили. У складних ситуаціях нам потрібно іноді просто розслабитися і дозволити нашому тілу вирішити всі проблеми самостійно.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!