Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5

Головна unsorted Асиметрія грудей

Асиметрія грудей

Асиметрія грудей – Відмінність у розмірах і формі лівої та правої молочної залози. У більшості випадків асиметрія грудей є індивідуальною особливістю жінки і є виключно естетичним недоліком. Асиметрія грудей може виявлятися в односторонній мікро- або макромастії, тубулярній будові молочних залоз, мастоптозі і т.д. протезуванням силіконовими імплантатами.

Загальні відомості

Асиметрія грудей – диспропорція молочних залоз, що полягає в їх неоднаковій формі та/або розмірі. Природна асиметрія грудей властива більш як 80% жінок. Зазвичай вона виявляється у незначній різниці обсягу молочних залоз, що не перевищує одного розміру. У цих випадках асиметрія грудей не яскраво виражена, не завдає жінці незручностей і практично не помітна для оточуючих. Така особливість не є патологією і не потребує корекції. Разом з тим, різниця у розмірах, положенні та формі молочних залоз і сосків може бути настільки явною, що викликає у жінки фізичний та психологічний дискомфорт, змушуючи звертатися за допомогою до пластичного хірурга.

Асиметрія грудей

Причини асиметрії

Асиметрія грудей може бути генетично обумовленою або набутою, що виникає протягом життя внаслідок гормональних змін, травм або захворювань молочних залоз. Практично у кожної людини права і ліва половини тіла більшою чи меншою мірою несиметричні. Ці відмінності можуть стосуватися характеристик особи, положення вух, форми і величини молочних залоз, розміру ніг і т. д. Така природна диспропорція закладена в нас генетично і не вважається патологією. У цьому випадку асиметрія грудей зазвичай проявляється в період статевого дозрівання, проте до закінчення пубертату може стати менш вираженою або зникнути самостійно. Іноді вроджена асиметрія грудей пов’язана з пороком розвитку – вродженою гіпоплазією залізистої тканини.

Причинами отриманої асиметрії грудей можу служити механічні травми молочних залоз, опіки, рубці. У жінок, які раніше перенесли операцію збільшення грудей, асиметрія може бути пов’язана зі зміщенням імплантату або розвитком капсулярної контрактури. Асиметрія грудей може розвинутися в процесі грудного вигодовування в тому випадку, коли відбувається неоднакове спорожнення молочних залоз внаслідок нерівномірного зціджування, переважного прикладання дитини до одного грудей, тріщин сосків, лактостазу та ін. Після закінчення лактації різниця між молочними залозами поступово скорочується, проте, як правило , асиметрія все одно залишається. Гормонально обумовлені зміни у розмірах та формі молочних залоз також можуть виникнути в період менопаузи. Нарешті, найнебезпечнішими причинами асиметрії грудей можуть бути захворювання молочних залоз – мастопатія, доброякісні та злоякісні новоутворення. Окремі дослідження з мамології вказують на те, що асиметрія грудей сама по собі є фактором підвищеного ризику розвитку раку молочної залози.

Види асиметрії та їх корекція

З урахуванням різниці в розмірах молочних залоз у пластичній хірургії розрізняють три ступені асиметрії грудей: легку (відмінності між молочними залозами незначні і не вимагають оперативного втручання), середню (одна молочна залоза більша за іншу на 1/3), важку (одна молочна залоза більша за іншу на 1/2). У клінічній практиці можуть зустрічатися різні варіанти асиметрії грудей (за обсягом, формою, ступенем птозу, становищем соска та ареоли), що вимагають різної тактики.

Гіпоплазія молочної залози проявляється затримкою розвитку однієї грудної залози при нормально розвиненій іншій. У цьому випадку для корекції асиметрії грудей пацієнтці може знадобитися ендопротезування менших грудей силіконовим імплантатом. Зворотна ситуація спостерігається при гіпертрофії молочної залози, коли має місце надмірне збільшення одних грудей і нормальний розвиток другої. Тактика при такого роду асиметрії грудей включатиме редукційну маммопластику – зменшення більшої молочної залози. Можливий варіант, коли відзначається гіпоплазія одних грудей та гіпертрофія іншої – у таких випадках проводиться збільшення меншої молочної залози та редукція гіпертрофованої.

Асиметрія форми грудей може виявлятися такими варіантами: тубулярною будовою обох молочних залоз, рівних за обсягом; тубулярним будовою і зменшенням однієї груди чи тубулярним будовою та збільшенням однієї груди. Про тубулярні молочні залози говорять у тому випадку, якщо груди мають не форму напівсфери, а витягнутої трубки («хоботка»), увінчаної розтягнутою ареолою. При тубулярних залозах проводиться зміна їх форми та розміру без застосування або з використанням імплантатів.

Асиметрія положення виявляється у наступних можливих варіантах: опущенні обох молочних залоз на різний рівень; опущення однієї груди. При мастоптозі проводиться підтяжка грудей (мастопексія) періареолярним, Т-подібним, вертикальним або L-подібним доступом. Іноді одночасно з мастопексією виконується ендопротезування або редукція молочних залоз.

Крім диспропорції розмірів, форми та положення молочних залоз, асиметрія грудей може проявлятися неоднаковим діаметром ареол або формою сосків, що вимагають корекції сосково-ареолярного комплексу.

Виражена та помітна асиметрія грудей породжує у жінки різні порушення психологічного характеру, створює труднощі з вибором гарної та елегантної білизни, викликає дискомфорт при відвідуванні пляжу, лазні, сауни, басейну. Нерідко асиметрія грудей стає перешкодою до вступу в інтимні стосунки, оскільки у жінки формується непереборна страх демонстрації свого оголеного тіла.

Підготовка до хірургічної корекції

У більшості ситуацій методики безопераційної корекції асиметрії грудей не призводять до помітного та довготривалого результату. Тим не менш, якщо відмінності в розмірах і формі грудей невеликі, для початку слід розглянути альтернативні хірургії варіанти: носіння білизни, що коригує, масаж для корекції бюста, мезотерапію для зміцнення грудей, апаратний ліфтинг грудей (міостимуляцію та ін), ліпофілінг молочних залоз.

Для того щоб визначитися зі показаннями та протипоказаннями до хірургічної корекції асиметрії грудей, необхідно пройти повноцінне медичне обстеження, що включає загальний аналіз крові та сечі, біохімічний аналіз крові, коагулограму, визначення групи крові та резус фактора, дослідження крові на RW, ВІЛ, НВS, HCV . З методів інструментальної діагностики потрібно проведення електрокардіограми та флюорографії, а також отримання висновку терапевта чи кардіолога. Крім цього, до плану передопераційного обстеження входить УЗД молочних залоз або мамографія з подальшою консультацією мамолога.

Безпосередньо на консультації пластичного хірурга вирішується питання щодо доцільності проведення того чи іншого виду маммопластики. Під час огляду та розмови обговорюється очікуваний результат, виробляються антропометричні виміри, здійснюється вибір імплантату та його місцезнаходження, визначається місце та форма майбутнього розрізу. Для того щоб наочно уявити, як виглядатиме бюст після операції, виконується комп’ютерне моделювання грудей. Корекція асиметрії грудей хірургічним способом не проводиться пацієнткам із цукровим діабетом, високою артеріальною гіпертензією, декомпенсованими серцево-судинними захворюваннями, коагулопатією, онкопатологією, незавершеною лактацією.

Слід пам’ятати, що естетична корекція асиметрії грудей несе в собі чимало ризиків, серед яких такі специфічні ускладнення, як зміщення імплантату, розвиток капсулярної контрактури, утворення рубців, крайові некрози шкіри, пігментація шкіри та ін. При гіперкорекції або недостатній корекції лише зберегтися, а й посилитись. Природність і натуральність нового погруддя залежатиме не тільки від майстерності хірурга, а й поведінки самої жінки: способу життя, дотримання приписів лікаря, стану власних тканин молочної залози.

Ansiktsbehandlinger fra zo skin health.