Безпечні та ефективні народні засоби, щоб швидше засинати і гарно виспатись
Важливо знати, які народні засоби варто застосовувати, щоби добре спати вночі. Незалежно від того, у чому причина безсоння, впоратися з нею допоможуть практично ті самі методи. Поспішати приймати лікарські препарати при першому порушенні сну не варто: спочатку потрібно спробувати вирішити проблему натуральним та нешкідливим способом, і тільки якщо нічого не допоможе, звернутися до лікаря за консультацією. Самому купувати снодійне небезпечно для здоров’я.
Популярні народні засоби від безсоння
- Увечері не варто дивитися телевізор, особливо новини та фільми з напруженим сюжетом.
- Так само небезпечно грати в комп’ютерні ігри і уникати будь-яких стресів.
- Медики рекомендують не зваритися і не з’ясовувати стосунки: це в принципі шкідливо для нервної системи, але найгірше робити це у другій половині дня. Є ризик довго і сильно переживати через негативні дії і позбутися сну повністю.
- Не варто пити кофе та енергетичні напитки, вживати спиртне та переїдати перед відходом до сну. Замість кави краще випити трав’яний чай. Для цієї мети ідеально підходить м’ята, меліса, ромашка та корінь валеріані. Дані лікарські трави славляться заспокійливими властивостями. Це натуральне снодійне, нешкідливе для здоров’я, але ефективно розслаблює нервну систему.
Корінь валеріані вважається найпоширенішим способом налагодження режиму сну. Ніяких протипоказань немає, крім індивідуальної нестерпності. Але для досягнення стійкого терапевтичного ефекту корінь валеріані потрібно приймати протягом кількох тижнів: одноразове вживання не допоможе.
Є випадки, коли і з першого разу вдається розслабитись і легше заснути від валеріані.
Корінь валеріані можна застосовувати у вигляді настою, чаю, як ароматичний засіб або зробити ванну перед сном. Вітається комплексний підхід, коли одночасно використовують кілька народних методів від безсоння.
Як їжа і молоко допоможуть краще спати вночі
Переїдати ввечері шкідливо, але лягати спати на голодний шлунок — ще гірше. Легкий перекус багатими вуглеводами продуктами іноді краще від безсоння. Така їжа легко перетравлюється і надає розслаблюючу дію на мозок.
Грінки, бутерброд з олією чи печивом — саме те, що допоможе легше заснути.
Молочні продукти, зокрема молоко однозначно підійде для вживання у вечірні часи.
Корисні властивості молока давно відомі людям, бо саме його багато мам пропонують випити своїм дітям перед сном.
Є наукове обґрунтування цієї традиції: амінокислота триптофан, якою рясніє цей молочний продукт, налаштовує мозок на сон. Але якщо прийнято рішення випити склянку молока перед сном, то вже не варто вживати іншу рідину, інакше виспатися не вийде через регулярні поклики до туалету.
Крім молока, триптофаном багатий сир, куряче м’ясо, індичка, соєві бобі та тунець. Це означає, що резонно віддати перевагу одному з цих продуктів на вечерю, щоб швидко заснути і добре відпочити вночі.
Чим прогулянки та фізкультура корисні для сну
Дозовані фізичні навантаження, прогулянки на свіжому повітрі — найкращий засіб від проблеми зі сном. Медики прийшли до висновку, що для організму корисні заняття спортом, мінімум 3 рази на тиждень, по 20 хв.
Краще надавати перевагу плаванню, йозі та ранковій гімнастиці.
Слід уникати надто великих фізичних та емоційних навантажень, які можуть дати зворотний ефект, тоді проблеми зі сном посилюватимуться.
Якщо немає можливості прогулятися, то слід провітрити помешкання, де людина збирається спати.
Свіжий повітря, приємна музика і гарна книга — відмінний вибір тих, хто планує добре відпочити і виспатися. Режим дня — запорука здорового способу життя. Лягати і вставати, а також приймати їжу в той самий час дуже важливо.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!