У середньому дві тижні своєї життя кожна людина витрачає на любовні поцілунки – не путати із чмоканням дитини у щічку. Процес приємний, покращує настрій, допомагає боротися зі стресами. Це гарна новина. Погана полягає в тому, що кожен поцілунок може загрожувати здоров’ю та навіть життю партнера.

Про обмін мікробами, який у роті кожного людини мільйони, добре відомо, цим люблячих людей уже не налякати. Куди небезпечніше інфекції, що гніздяться у травмованих ділянках слизової щік, мови та ясен, а також стоматологічні захворювання.

вирус герпесу

До таких грізних захворювань медики відносять вирус герпесу, який ззовні виявляється у вигляді бульбашок на губах, що швидко перетворюються в мокнучі язви і довго гояться. У важких випадках герпесні виразки вражають ясна, пальці на руках і навіть геніталії.

Острий період захворювання – від трьох діб до двадцяти одного дня. Інфекціоністи настійно рекомендують при появі симптомів навіть виглядають нешкідливим до герпесу терміново йти до лікаря – наслідки самолікування або зневаги лікуванням може закінчитися трагічно, аж до летального результату.
Фактор, що збільшують протягом простого герпесу – ультрафіолетове випромінювання. Відкладіть відвідування пляжу чи солярію, якщо відчули поколювання в губах. Від поцілунків теж поки що слід відмовитися, вирушивши якнайшвидше до поліклініки.

інфекційний мононуклеоз

Інша назва – «поцілункова хвороба», що ясно вказує на найчастіший шлях зараження. Зовнішні прояви – лихоманка, запалені мигдалини, збільшені лімфовузли. Підтвердити діагноз допоможе аналіз крові. Остра стадія хвороби триває кілька тижнів.
У перші дні це захворювання можна попутати з ангіною, оскільки симптоми дуже схожі, однак справжня причина хвороби – вирус Епштейна-Барра. Потрапляючи в дах, вирус поширюється по всьому організму, вражаючи внутрішні органи. І навіть якщо лікування було своєчасним, вирус залишається у тілі людини назавжди. Будь-яке ослаблення імунітету провокує загострення цього захворювання.

цитомегаловірусна інфекція

Вірус цього захворювання «живе» у слинних залозах. При міцний імунітет він безпечний для здоров’я людей, проте при легкому нездужанні тут же активується і йде в атаку. Найбільш небезпечний цитомегаловірус для вагітних жінок, новонароджених та людей з імунодефіцитом.

Смертельно небезпечний! Американські вчені стверджують, що цитомегаловірусом уражено понад сорок відсотків населення Землі. Вагомій привод утриматися від поцілунків у період виношування дитини і при нездужанні.
Ознаки інфікування схожі на респіраторне захворювання та на мононуклеоз. З віком ця хвороба може проявлятися частіше, до інших несприятливих факторів, що провокує її появу, відносяться травми, депресії, прийом сильнодіючих препаратів.
У 2009 році вчені з Китаю провели низку досліджень і заявили: руйнування клітин кровеносних сосудів, що відбувається при цитомегаловірусі, є основною причиною розвитку такої сумно популярної хвороби, як атеросклероз, а уражені клітини виробляють білок, який підвищує артеріальний тиск. Вакцини, що запобігає розвитку цього захворювання, поки що немає.
Чим ще бувають чреваті поцілунки для ослабленого організму? Медики стверджують: у переліку неприємностей – викликають карієс стрептококки, бактерії, що провокують язви, гастрити, менінгіти.

Бережіть собі та цілуйтеся тільки на здоров’я!