Якщо дитина вдихнула горіх

Іноді дитина випадково вдихає невеликий предмет (горошину, горіх, зерно кукурудзи, гвоздик, кнопку, скріпку) і це створює ситуацію, загрожливу для його життя. Лише в одному випадку зі ста дитина може самостійно викашляти постороне тіло, а якщо залишити його у дихальних шляхах, це призведе до запалення, швидкого розвитку набряку та смерті, передає sutura.org.ua

Горіхи і, особливо, арахіс, потрапили у легені, надзвичайно небезпечні. Зерно арахісу, що потрапило у легені дитини у віці до року, призводить до смерті протягом 24 годин. Чим старший дитина, тим менша опасность загибелі. Дітям, у яких немає зубів, ні в якому разі не можна давати конфети з арахісом чи горіхами — вони не можуть розжувати зерно, мусолювати його в роті та можуть вдавитися чи випадково вдихнути горіх.

Металеві предмети, що потрапили в легені, можуть викликати симптоми, настільки схожі з хронічними захворюваннями легень, що дитину іноді кілька років лікують у санаторії, доки не з’ясується справжня причина його постійного нездужання.

Інцидент може трапитися в ранньому детстві і залишитися непоміченим — наприклад, зареєстровані випадки, коли з легень двадцяти шестирічного чоловіка витягли металеву пуговицю, яку він вдихнув у дво- чи трилітнього віку; скріпка була витягнута з легень двадцяти восьмирічної жінки, а відкрита шпилька — у вісімнадцятирічного підлітка.

Одним з найбільших досягнень хірургії було винайдення способу вилучення сторонніх предметів їх трахеї, бронхів, легень, стравоходу та шлунка без проведення операції.

Для цього використовується спеціальний пристрій — бронхоскоп (для стравоходу та шлунка застосовують більш довгі езофагоскопи та гастроскопи). У своєму первісному вигляді бронхоскоп був тонкою латунною трубкою, яку через відкритий рот пацієнта вводять у трахею, а потім, якщо необхідно, в бронх і легеню. Крізь трубку проходив захоплення з тонкої проволоки, а на її кінці кріпилася крихітна, розміром з рисове зерно, електрична лампочка.

Висвітлюючи легеню зсередини хірург виявляв сторонній предмет, захоплював його і робив.

Технології йдуть уперед, і сучасні бронхоскопи являють собою набагато більш складні пристрої. Вони набагато гнучкіші та тонші, виготовлені з хірургічної сталі та спеціальних пластмас, мікрокамери та оптоволокно дозволяють виводити зображення на монитор, а замість лампочки розжарювання використовуються світлодіоди та світловоди.