Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5

Головна unsorted Глаукома

Глаукома

Симптоми

Глаукомаце захворювання органів зору, що характеризується повільним прогресуючим зміною зорового нерва і порушенням циркуляції рідини всередині ока. Основною причиною подібного зміни є хронічне підвищений внутрішньоочний тиск. На початку захворювання у людини починає падати зір, зменшується периферичний зір, звужується зона видимості. Підсумком захворювання може стати повна втрата зору. Медична статистика невтішна: практично кожен п’ятий осліпнув людина позбувся зору внаслідок глаукоми.

Дане захворювання може виникати в будь-якому віці, однак найбільшу небезпеку глаукома представляє для новонароджених. Якщо не провести своєчасне хірургічне лікування, дитина може повністю позбутися зору протягом 3 тижнів. У дорослої людини глаукома найчастіше починає розвиватися по досягненню 40-річного віку.

Причин виникнення глаукоми може бути декілька. По-перше, вона може бути вродженою. При цьому у народжену дитину відразу спостерігається підвищений очний тиск і збільшення очного яблука. По-друге, глаукома може виникнути в результаті інших захворювань зорової системи, пов’язаних з помутнінням кришталика ока, травмами, запальними процесами. У такому випадку слід говорити про вторинної глаукомі. Її основна причина – порушення відтоку рідини всередині ока. У людей з низьким або нормальним внутрішньоочним тиском причиною глаукоми може бути порушення кровообігу всередині очі. До групи ризику належать люди, що хворіють на атеросклероз або цукровий діабет.

Глаукома зазвичай отримує поступовий розвиток в обох очах, вона не передається від однієї людини іншій, тому безпечна для оточуючих.

Основними симптомами глаукоми є:

  • Підвищення внутрішньоочного тиску.
  • Зміна зорового нерва.
  • Звуження поля зору.

Особливу небезпеку становлять ті форми глаукоми, які протікають абсолютно безболісно і непомітно. При цьому протягом тривалого часу відбувається повільна втрата зору, на яку пацієнт спочатку не звертає уваги. Подібну форму глаукоми може виявити тільки фахівець після проведення офтальмологічного обстеження.

Для деяких форм захворювання характерні такі симптоми: біль у надбрівної і скроневої областях, часте затуманення зору, різкі підвищення очного тиску, нудота. Допомога лікаря при появі подібних симптомів повинна бути надана негайно. В іншому випадку можлива повна втрата зору.

Лікування

Успіх лікування глаукоми повністю залежить від того, наскільки вчасно пацієнт звернувся за допомогою, і наскільки педантично він буде виконувати всі лікарські приписи. Перебіг і розвиток захворювання також залежить від способу життя людини. При високому очному тиску слід уникати сильних фізичних навантажень, нервової напруги і стресів, вживати в їжу продукти рослинного походження, відмовитися від м’яса і жиру, кави, великої кількості солодощів, гострих приправ і солінь. Корисно випивати вранці стакан свіжого кефіру, вживати якомога більше сирих овочів, капусти і чорносливу. Також слід випивати не більше 6 склянок рідини в день, обов’язково кинути палити.

Основна мета лікування глаукоми – приведення в норму очного тиску. На початковій стадії захворювання цього можна домогтися медикаментозно. Загалом у лікувальній практиці існує три основні методи лікування глаукоми:

  • Консервативний метод полягає у проведенні повного обстеження системи зору пацієнта і призначення необхідних лікарських препаратів – очних крапель. Основний мінус подібного лікування полягає у зниженні ефективності препаратів при їх постійному використанні. Очні краплі слід закапувати через певні часові проміжки, що буває не цілком зручно. До побічних дій крапель відносяться: розвиток катаракти, звуження очного зіниці, зменшення обсягу внутрішньоочної рідини. Багато подібні препарати протипоказані до застосування людям із захворюваннями дихальної та серцево-судинної систем. Крім того, консервативний метод лікування спрямований на боротьбу з симптомами глаукоми, а не з самим захворюванням.
  • Лазерне лікування глаукоми застосовується в тому випадку, якщо медикаментозне лікування не дає позитивних результатів. Воно спрямоване на формування шляхів відтоку очної рідини з використанням лазера. Саме лікування абсолютно безболісно і повинно проводитися в амбулаторних умовах. Основний плюс використання лазера в тому, що очне яблуко при цьому не піддається хірургічному втручанню, проте даний метод лікування не завжди ефективний.
  • Хірургічне лікування застосовується в запущених випадках захворювання і має на увазі створення альтернативної системи відтоку очної рідини, в результаті чого відбувається нормалізація внутрішньоочного тиску без застосування лікарських препаратів.

Операція – самий надійний і ефективний метод лікування глаукоми. Подібне хірургічне втручання носить назву – непроникаюча глибока склеротомов. В результаті проведення операції відбувається відновлення балансу внутрішньоочної рідини. Іноді ця операція поєднується з імплантацією в око пацієнта колагенових дренажів, які перешкоджають зниженню операційного ефекту в майбутньому.

Основні переваги склеротомов полягають в амбулаторному проведенні процедури, нанесенні невеликих травм тканин ока, швидкої післяопераційної реабілітації, можливості почати працювати вже через кілька днів після хірургічного втручання, відсутності ускладнень.

При запущених формах глаукоми може застосовуватися лазерна ірідотомія, видалення кришталика з його подальшою заміною на штучну інтраокулярну лінзу. Часто операції при глаукомі можуть проводитися повторно. В даний час велика кількість медичних центрів проводить ефективне спільне лікування глаукоми і катаракти, а використання новітніх методів лікування дозволяє пацієнтам зберегти зір на довгі роки.

Подальша інформація

Завжди консультуйтеся зі своїм лікарем, щоб переконатися, що інформація, яка відображається на цій сторінці, може бути застосована до ваших особистих обставин. Інформація призначена тільки для медичних фахівців.

Innovative pi network lösungen. Advantages of local domestic helper.