Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
Як позбавитися від похмілля: розсіл і суп від семи недуг
Тому варто взяти на замітку кілька корисних порад, які допоможуть провести перший день року у доброму здоров’ї та гарному настрої.
Головлікар на перший день
Головний засіб від постсвяткового запаморочення відомо всім. Склянку розсолу – це саме те, що потрібно випити вранці після веселого дня. Чому? Є наукове обґрунтування. Якщо пояснювати по-простому, все зводиться до того, що в організмі, що перебрав, розбалансована рідина: у судинах її не вистачає (і тому хочеться пити), а в тканинах її надлишок (і тому є набряклість). Тож склянку розсолу — це найкращий спосіб поповнити втрату солей-електролітів.
Це зрозуміло. Але є дуже важливий нюанс. Потрібно випити саме розсіл, а не, наприклад, маринад. Причому дуже бажано, щоб розсіл був капустяним, якими «лікувалися» ще наші діди та прадіди. Справа в тому, що в ньому міститься бурштинова кислота — природний біотик, який активізує енергетичний обмін у тканинах, захищає від токсичних отруєнь і підвищує активність кліткового дихання. Потрапивши до організму, бурштинова кислота прискорює процес детоксикації і нейтралізує ацетальдегід — яд, у який алкоголь перетворюється на печінці.
Але важливо пам’ятати й інше: з розсолом у жодному разі не можна перебрати — та ж бурштинова кислота може спровокувати утворення каменів у почках. Так що все добре в міру.
Суп усьому голова
Однак розсіл не єдиний ефективний домашній засіб проти некомфортного святкового самопочуття. Пункт номер два, яким слід потурбуватися заздалегідь — це гарячий наваристий суп, який ваш організм обов’язково зажадає. І цілком резонно: гарячі супи відмінно регулюють водно-сольовий баланс, а також заповнюють втрачену енергію. Тому найкращий варіант — це ситний суп із кислинкою.
Ідеально — щи з кислої капусти з декількома видами м’яса. Про цілющі властивості квашеної капусти нам уже відомо, а міцний бульйон допоможе повернути сили. До того ж саме цей суп тільки виграє від того, що постоїти в холодильнику на добу. Тому зваріть його заздалегідь. А в потрібний момент залишитися просто дістати його з холодильника і розігріти.
Крім кислих щів добових серед «антипохмільних» супчиків знатоки також виділяють солянку, борщ та суп. У тому ж списку — густа юшка, яку, до речі, під час приготування не забороняється додати 50 г горілки, і супи на основі кисломолочних продуктів, які, як відомо, добре очищають організм і допомагають роботі шлунково-кишкового тракту, а отже, сприяють позбавлення від токсинів. Проданий часом варіант – окрошка на кефірі. А ось чого краще уникнути при приготуванні супу на перше січня, то це гострих спецій, які можуть травмувати змучений випивкою шлунок.
Генеральне прибирання
Будь-який, хто страждав від «похмурого ранку» людина хоч раз у житті ставив собі запитання: «Чому досі ніхто не придумав ліки від похмілля?» Так вигадали ж! Тільки ці кошти треба правильно приймати. Мова про сорбенти, які сьогодні представлені в аптеках у великій кількості. Однак тут секрет у тому, що вживати їх потрібно не в той момент, коли вже стало погано, а заздалегідь. Почати приймати сорбент рекомендується за добу до свята, а у святковий день не забути випити дозу перед сном.
Сорбентів у сучасній фармацевтиці багато. Але принцип дії у всіх один. Ці ліки працюють у травному тракті, як пілосос, поглинаючи всі токсини, яд і продукти розпаду, які зустрічають на своєму шляху. А увібравши в собі всі шкідливі речовини, виводять їх у процесі спорожнення кишечника, після чого самопочуття людини помітно покращується. Причому приємний момент у тому, що сорбенти — це ліки, які складаються повністю з натуральних речовин, а отже, жодного вреду людині не наносять.
Найвідомішим сорбентом є активоване вугілля. Також дуже популярні сорбент на основі кремнію – «Полісорб», препарати на основі лігніну – речовини, що виділяється з морських водорослей, – «Лігносорб» та «Поліфепан». До речі, саме їх лікарі радять прийняти напередодні застілля. Непогано справляється з похмільним синдромом та всім відома «Смекта».
Єдине, що треба враховувати при прийомі сорбентів, це те, що їх слід розносити по годині з прийомом інших ліків, інакше «мітелки» виметуть з організму та «корисну» хімію.
Жажда – все!
Щоб 1 січня не мучитися від жажды, запасіться необхідними напитками. Насамперед кисломолочними — таном і айраном. Саме вони здатні нормалізувати кислотно-лужне рівновагу. До складу цих напоїв входять солі, що сприяють швидкій регуляції водно-сольового обміну в організмі. Крім того, тан і айран ефективно очищають шлунок від шлаків, покращують процеси травлення і позитивно впливають на печінку.
Корисним вважається і вівсяний кисіль. Недаремно наші прабабусі саме його готували разом зі святковими стравами. Цей напій має сечогінну дію, яка врятує від набряків, зменшить головний біль і відрегулює рідину в організмі. А ще вівсяний кисіль багатий на витамини групи В — вони забезпечуватимуть найбільш пострадавший під час свята орган — печінка — необхідними ферментами, а також допоможуть позбутися від токсичних продуктів переробки алкоголю. Адже овес — це природний сорбент, який до того ж відновлює роботу мозку.
Ще один напій, який чудово втамовує жажду і позбавить від похмілля, — квас. Справа в тому, що в квасі дуже високо вміст тіаміну, а також органічної молочної кислоти, які допомагають інтенсивніше переробляти недоокислені продукти розпаду алкоголю. Але тут також є секрет. А саме: для якісного лікування постсвяткового нездужання квас має бути натуральним. Тому краще приготувати напій своїми руками.
Покупний квас не підійде, оскільки вхідні в його склад підсолоджувачі, барвники та підсилювачі смаку тільки зашкодять справі, підвищивши навантаження на печінку та почки. Є і ще один важливий момент. Квас суворо заборонено поєднувати з капустяним розсолом, оскільки напої з різними кислотами (молочної та бурштинової), зустрівшись разом, послаблюють дію один одного.
Крім перерахованого вище негайно допоможуть лимонний та апельсиновий соки, настої хмелю, м’яти та полину, кефір, куміс та міцний чорний чай. Головне — уникнути обману «вилікуватися» новою порцією алкоголю, адже, як свідчить стара народна мудрість, неправильний похмелитися може призвести до запою.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!