Щоб легко скинути пару-трійку кілограмів за тиждень, досить дотримуватися кількох простих правил.

Їмо багато – чим більше, тим краще

Дієтологи виявили, що ожиріння є наслідком переїдання, а причиною. Великий апетит з’являється через ожиріння. Для ендокринологів це давно не є секретом. Усьому виною порушення обміну речовин. Клітини підшлункової перестають подавати сигнал у мозок про те, що організм наситився. Переїдання призводить до ще більшого набору ваги і посилює збій в обміні речовин.

Впоратися з цим легко: їмо як і раніше багато. Чим більше, тим краще. Це овочі та білки без жирних підлив та буханця хліба вприкуску. Їжі має бути багато, а калорій – мало. Доведеться відмовитися від цукру та конфет, які відкладаються виключно на животі та сідницях. Їх замінюємо медом – його все одно багато не з’їси, чого не скажеш про шоколад. Швидкі вуглеводи влаштовують перегони цукру в крові та швидке повернення відчуття голоду. Тому булки, печиво, макарони та картопляні пюре – табу. Якщо вдасться протриматися без них тиждень, схуднення гарантоване. Якщо три тижні – скинута вага закріпиться на поточній оцінці.

Важливо пам’ятати: життя у русі. Варто спуститися сходами, а не ліфтом, і пройтися до маршрутки прискореним кроком, як обмін речовин уранці “прокинеться”. А в ідеалі – 15 хвилин зарядки або пробіжки після сну. Через тиждень і апетит прийде до норми, і форми підтягнуться.

Бабусині поради: бій фаст-фуду

Наші бабусі всі життя пекли смачні пироги та варили варення, але залишалися стрункими. Секрету у цьому немає. У їхній час не було сміттєвої їжі з трансжирами, консервантами та підсилювачами смаку. Смачною їжа була завдяки натуральності та кулінарним талантам пані.

Каші: не даремно ними кормили з дитячого садка. Довгограючі вуглеводи зі злаків насичують на півдня. При цьому добре працює кишечник, що є важливим для схуднення. Запор – перший друг для “рятувального поясу” навколо талії. Натомість перлівка, гречка та пшоно – вороги лишніх кілограмів.

Порції: всю їжу бажано викласти на одну тарілку. Мозок відразу приймає сигнал про розмір порції, що допомагає не переїсти. Заодно можна прикинути і загальну калорійність. Так хліб, сметану, майонез та інші звичні атрибути” обіду або вечері краще відразу змістити в бік. Їх місце можна зайняти овочами. , що достатня порція – ділимо її навпіл.

Правило “не їсти після шостої” підходить жайворонкам, що відправляються спати о 9-й вечора. Деякі в цей час тільки додому приходять. Як же без вечері? Дієтологи радять два варіанти: відварну рибу чи птицю без гарніру. Білок у чистому вигляді наситити на кілька годин. Щоб перетравити його організм витратити більше калорій, ніж отримає. Можна наповнити шлунок і вареними або запеченими овочами без жиру, наприклад, тыквою з яблуками. Якщо хочеться “сміттєвої їжі”, можна обдурити мозок бабусиною фразою: “Це я з’їм завтра”. Діє безвідмовно, якщо є хоч крапля сили волі.

Дієтологи застерігають, чого не можна робити при схудненні. Перше: голодувати. Як тільки людина починає відмовляється від їжі, в організмі вмикається режим економії. Жир не витрачається, а накопичується “на чорний день”. Схожу дію мають і монодієти. Не одержуючи різних речовин, організм економити наявні. Не можна відмовлятися від жиру. Столова ложка вершкового масла на день, “сірникова коробка” сала забезпечуватиме нормальну роботу печінки. Без цієї краплі жиру є ризик запорів та затримки ваги.