Як сидячий спосіб життя пов’язаний з ризиком розвитку раку
Як повідомили американські вчені, підвищений ризик розвитку онкології може бути пов’язаний із нестачею фізичної активності. Упродовж п’яти років вони стежили за здоров’ям громадян США від 45 років і старше.
– Це перше дослідження, яке явно показує прямий зв’язок між відсутністю фізичної активності та смертю від раку, – наголошується у дослідженні.
У ньому взяли участь понад 8000 осіб. Їх здоров’я ретельно перевірили, і спочатку ні в кого не було онкологічних захворювань. Учасники експерименту п’ять років носили спеціальний пристрій, який фіксував, скільки вони рухаються.
З’ясувалося, що ризик захворіти на рак в учасників із малорухливим способом життя був на 80% вищий, ніж у більш активних добровольців.
Сидячий спосіб життя призводить до гіподинамії. М’язи слабшають і атрофуються, зменшуються сила та витривалість. Скорочується кісткова маса, страждають функції хребта та суглобів.
Гіподинамія – стан, що провокує виникнення великої кількості патологій, що вражають практично всі внутрішні органи та системи людини. Основна причина гіподинамії полягає в тому, що в житті людини з якоїсь причини відсутня або зведена до мінімуму фізична активність.
Наслідки малорухливого способу життя можуть бути дуже небезпечні. Так, у малорухливих людей розвивається атеросклероз, артеріальна гіпертензія, ожиріння, хронічна ішемія серця та мозку, ендокринно-обмінні розлади, депресія, сколіоз, остеопороз, захворювання бронхолегеневої системи.
Шлюб активності позначається на роботі мозку — розвивається слабкість, знижується працездатність і розумова активність, з’являються безсоння та надмірна стомлюваність.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!