Робіть пранаяму перед тим, як сісти за стіл.

Виділіть 5-10 хвилин перед їжею для дихальних вправ. Це дозволить вашій нервній системі перейти до режиму їди. Особливо корисною ця практика буде, якщо ви відчуваєте неприємні емоції.

Знайдіть тихе місце та влаштуйтеся зручніше. Закрийте очі. Починайте дихати глибоко і повільно: вдих на 4 рахунки, видих на 4 рахунки. Як тільки цей ритм дихання стане для вас комфортним, поступово зменшіть видих до 8 рахунків. Виконайте 3-5 дихальних циклів у такому ритмі. Потім перейдіть у свій звичайний режим дихання і посидьте ще за кілька секунд.

У новачків перехід до потрібного ритму дихання може тривати кілька хвилин. Але чим більше ви будете практикуватися, тим швидше ваша нервна система адаптуватиметься до практики.

Не їжте бездумно

Процес перетравлення починається ще до того, як їжа потрапляє до рота. Запахи та думки спонукають слинні залози виробляти ферменти, шлунок та підшлункова залоза запускають виробництво кислоти та травних ферментів.

Якщо ми їмо занадто швидко, деякі з ланок цієї цепочки можуть випасти, процес буде порушений. Результат – втрата корисних поживних речовин, тяжкість у шлунку та переїдання.

Повідомлень, чуттєвий підхід до вживання їжі допоможе витягти з неї максимальну користь. Це дуже проста практика, але про неї дуже легко забути. Подивіться на те, що ви збираєтесь з’їсти. Відчуйте запах. Відправляйте до рота невеликі порції. Повільно пережовуйте їх, насолоджуючись смаком, відчуваючи всі його відтінки. Ви отримаєте задоволення і з’їсте рівно стільки, скільки потрібно, тому що сигнали про насичення встигнуть пройти свій шлях від травної системи до мозку.

Стимулюйте травлення

поза 1

Ця поза покращує травлення. Найкраще виконувати її між прийомами їжі. Як додаткове обладнання використовуйте невеликий плед або рушник, згорнутий у валик товщиною 8-13 см.

Покладіть валик поперек коврика і ляжте на нього животом. Підкладіть під голову подушку, розслабте тіло і починайте дихати животом. На вдиху м’яко натисніть на валик пресом, а на видиху постарайтеся розслабитись. Робіть праворуч 2-5 хвилин, потім приберіть плед і відпочиньте.

Якщо під час дихання ви відчуваєте сильний дискомфорт, зменшіть діаметр валика.

Поза 2

Це вправу теж бажано виконувати на порожній шлунок. Вам знадобиться складання прямокутником плед.

Сядьте на підлогу так, щоб ваше право стегно виявилося поруч із одеялом, коліна з’єднайте. Обхопіть плед руками і ляжте. На ковдрі повинна виявитися ваша голова (вона дивуватися в той самий бік, що і коліна) і грудна клітка. Зробіть кілька глибоких вдихів-видихів, щоби остаточно розслабитися, і полежіть ще 3-5 хвилин. Потім повторіть на інший бік