Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
Кому не можна відвідувати баню
Баня здавна славилася своєю цілющою дією. З того часу, як наші пращури привчили собі до лазневих процедур пройшли сотні років, і в ХХІ столітті для одних баня є традиційною процедурою, без якої вони не мислять свою життя, а для інших – це абсолютне табу.
У відвідинах лазні існує як низка переваг, так і окремі протипоказання, знати які також необхідно. Спочатку все ж таки поговоримо про цілющі властивості лазні.
Перш за все, баня очищає
І стосується це не стільки душевної бадьорості, скільки того, що під впливом балансу температури та вологості повітря з організму за рахунок потовиділення виводяться шкідливі речовини.
Рекомендована відносна вологість повітря при його температурі 90°С повинна становити 10%, при 110°С – лише 5%.
Щоб інтенсивно пропотіти при температурі повітря 70°С, потрібна вологість 30-35%. Висока температура і вологість повітря сприяють тому, що третина загальної маси крові в організмі людини зосереджується в судинах, що перебувають у шкірі.
Активізуються і потові залози, за 20-30 хвилин перебування в російській лазні у людини виділяється близько літра поту, а разом з потім організм залишають і різні шкідливі речовини, які могли до цього міститися як усередині організму, так і в самій шкірі, яка є бар. ‘єром між внутрішнім і зовнішнім середовищем.
Лазня зцілює
Ця властивість лазні прямо пов’язана з попередньою. Тим не менш, необхідно з обережністю ставитися до такого способу поправити своє здоров’я.
Лазня стане панацеєю під час похмілля (але не рекомендується вживати в лазні алкогольні напої), лікарі радять вирушати в лазню при простудних захворюваннях, якщо у вас нежить або кашель (але не при вірусних захворюваннях).
У баню можна піти, коли хочете скинути пару лишніх кілограм (але не людям з дуже надмірною вагою). Лазня покращує обмінні процеси в організмі.
Баня бадьорити і тонізує
Нетипові умови, з якими стикається організм, потрапивши у лазню, сприяють підвищенню загального тонусу раніше втомлених м’язів.
Цікаво відзначити, що якщо за 5-10 хв. всьому тілу. Ефект від пропарювання можна підсилити сеансом масажу або пірнанням біля басейну з більш холодною водою.
У здоровому тілі – здоровий дух
Побачивши баню, ви відчуєте не тільки приплив енергії, а й повстанете духом. Якщо ви йдете в лазню, знаючи, що у вас немає жодних протипоказань, то напевно йти з неї будете з широкою посмішкою на обличчі – гарна компанія і приємне самопочуття буде підкріплено веселим проведенням часу та своєрідним відпочинком від різних турбот.
Відмовитися від відвідування лазні лікарі настійно рекомендують особам, які страждають на захворювання:
• серцево-судинної системи (перенесення інфаркту, гіпертонічна хвороба, атеросклероз, тромбофлебіт, схильність до кровотеч та інше);
• нервної системи (епілепсія, міастенія, різні види паралічів, мигрень, запальні захворювання нервної системи та інше);
• дихальних шляхів (гострі вірусні захворювання, гострі запалення, різні хронічні декомпенсовані захворювання з навантаженням на серце, злоякісні опухолі з метастазами);
• опорно-рухового апарату (як то гострі запальні захворювання, гострі ревматичні захворювання, гострий спондильоз);
• шлунково-кишкового тракту (гострі та підгострі захворювання, хронічні гепатити, жовчокам’яна хвороба з частими нападами, пронос та інше);
• нірок (гострі запалення та нефриті, нырково-кам’яна хвороба, опухоли, водно-електролітні порушення);
• шкіри (гострі екземи, злоякісні захворювання, гостра стадія псориазу, гнійний висип, туберкульоз шкіри та інше);
• гінекологічними (гострі запальні захворювання, післяопераційний стан, ускладнення вагітності).
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!