Набуваємо нових звичок, щоб налагодити режим дня і не відчувати голод перед сном

Головна / unsorted / Набуваємо нових звичок, щоб налагодити режим дня і не відчувати голод перед сном

Причин ночної тяги до холодильника може бути безліч. Можливо, це пов’язано із гормональним дисбалансом. Але в більшості випадків винен у всьому неправильний режим дня. У організму свої біологічні часи, які часто не збігаються з астрономічним часом. Тому, якщо не висипаєтеся, пропускаєте завтрак, любите засиджуватися допізна, організм реагує відповідно.

Коли спите, витрачається жир, бо енергія ззовні не надходить. Проте щільна вечеря на ніч і недосипання ламає цю систему: організм займається переварюванням їжі, а, відповідно, жир не витрачається. Крім того, вранці ще не хочеться їсти, зате до вечора апетит розгулюється на повну силу.

Щоб виправити ситуацію, повернутися до нормального режиму дня та відучити собі їсти на ніч, ми рекомендуємо взяти на замітку п’ять порад.

Вечірайте за дві години до сну

Останнє приймання їжі перед відходом до сну повинно бути легким, не більше ніж 30% добової калорійності. Добре підходить білкова їжа — курка, риба чи кисломолочні продукти. Виключіть жирні та солодкі страви.

Важливо, щоб ужин був за дві або півтори години до сну. Цієї години вистачить, щоб переварити легку їжу і не відчувати голоду. Можливо, причина тяги до холодильника вночі саме в тому, що ви надто рано вечеряєте: зрештою перед сном знову хочете їсти.

Якщо складно змусити собі їсти за дві години до сну, випивайте перед відправкою в ліжко склянку кефіру.

Ділити вечерю на кілька прийомів

Інший варіант вечері: поділити їжу на два-три рази. Природно, щоразу повинно складатися з легкого перекушування, а не кількох страв.

Спершу перекусіть перед тим, як йдете додому з роботи, наприклад, йогуртом, сиром або мюслі. Інший раз поїдьте вдома. Можна з’їсти шматочок зернового хліба і запити його чаєм. За півгодини можете приступати до вечора. Добре підійде домашній суп з курячої грудки та овочів або відварна риба.

Поїсти перед вечерею, отже, частично насититися. Так з’їсте менше безпосередньо за вечерею і довше будете ситими.

Їжте протягом дня

Переїдання на ніч найчастіше пов’язане з тим, що весь день був голодний. Не пропускайте завтрак, повноцінно харчуйтеся в обід, робіть невеликі перекуси протягом дня. До вечора, швидше за все, не відчуватимете болісний голод.

Завтрак – найважливіше приймання їжі. Він повинен бути максимально питущим. Включіть у ранковий раціон яйця, орехи, сир, фрукти.

Займіть вечір

Одна з причин переїдання на ніч – нудьга. З’являється не фізичний, а емоційний голод. Щоб чимось зайнятися і розважитися, включаєте серіал і набираєте купу їжі (найчастіше нездорової). Крім того, потяг до їжі може бути пов’язаний зі стресом, який накопичився за день. Його хочеться заглушити солодощами, щоб відчути собі краще та веселіше.

Знайдіть хобі, щоб зайняти руки, а не шлунок. Увечері виходьте з дому на прогулянку, відвідайте фітнес-клуб або запишитесь на танці. Це зніме стресс, підніме настрій і прибере емоційний голод.

Звільніть холодильник від шкідливих продуктів

Складіть здорове меню на завтрак та ужин, а якщо обідаєте вдома, то й на обід. Купуйте рівне ті продукти, які необхідні для готування. На перекус залиште орехи, натуральний йогурт, сир, кефір. З таким набором простіше втриматися від іскушення з’їсти солодощі або кілька штук бутербродів з ковбасою.

Намагайтесь строго не обмежувати собі протягом дня. Їжте помірно солодку їжу, якщо не уявляєте життя без неї, робіть перекуси, пийте чай. Жорсткі заборони найчастіше призводять до зриву на ніч.

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!