Переїли за новорічним столом: як полегшити самопочуття
Якщо в середині святкування ви зрозуміли, що конкретно переїли, потрібно терміново вживати заходів! По-перше, це загрожує лишніми сантиметрами на боках, по-друге, ваша травна система може збунтуватися проти такої кількості важкої та складної їжі.
Як бути? Рекомендуємо здійснити наступні заходи:
1) Якщо святкова вечірка передбачає танці – танцюємо! Кардіонавантаження спровокує організм на постачання енергії клітинам. Їжа почне перетравлюватись і калорії підуть в енергію, а не жир. Але танцювати бажано не менше 30 хвилин.
2) Рушайте на прогулянку. Свіжий повітря прискорити обмін речовин і організм легше впорається із завданням засвоєння їжі. Намагайтесь глибоко дихати, корисно зробити кілька нахилів у шкірний бік, їжа в стравоході стане більш рухливою.
3) Вам стане легше, якщо ви невеликими ковтками вип’єте чашку імбирного чаю з лимоном. Імбир активізує травлення, знімає тягар, перешкоджає утворенню лишніх газів, прискорює обмін речовин.
4) Можна підготуватися до можливого переїдання заздалегідь купивши в аптеці ферментовані ліки, також в аптеках є готові трав’яні збори, які знімають тягар, точніше покращують травлення та мають послаблюючий ефект.
5) Дещо полегшити самопочуття та звичайна жувальна резинка, бажано м’ятна. Ферменти зі слини, яка рясно виділяється, потраплятиме в шлунок, що також сприяє прискоренню розщеплення їжі.
На ранок
Після нічної трапези бажано дати трохи відпочити травній системі та годину організму очиститися. Рекомендуємо почати наступного дня після гастрономічних надмірностей з лимонаду: вичавлюємо в склянку один лимон, доливаємо водою і випиваємо. Потім, протягом усього дня, пити якнайбільше води, зеленого чаю без цукру, імбирного чаю або теплої води з лимоном. Для першого приймання їжі добре підійде вівсяна або гречана каша з висівками — клітковина допоможе очистити кишечник і шлунок буде щасливим. Найкращою допомогою для організму стане невелика фізична активність: прогулянка на свіжому повітрі, легкий комплекс ранкової гімнастики, пробіжка. Допоможе повернути життя після переїдання та контрастного душу.
Голодування – не вихід
Самопочуття ми упорядкували, тяжкості немає. Однак калорій з’їдено дуже багато, що не могло не позначитися на вазі.
Дехто думає, що пара голодних днів після переїдання врятують ситуацію! А ось і ні. Такий контраст є неймовірним стресом для здоров’я. По-перше, організм погано переживає такі зміни. По-друге, коли він не отримує їжі, то включаються захисні механізми — все, що ви з’їсте після голодних днів організм, який наляканий відсутністю їжі, відкладе із запасом по нових жирових клітинах. Висновок: бездумне спонтанне голодування – прямий шлях до ожиріння. Звичайно, варто обмежити раціон після святкового переїдання, але їсти потрібно і обов’язково регулярно.
Наприклад:
– на завтрак з’їжте омлет, яйця некруто, трохи каші або сир з чаєм;
– на обід потрібен білок і овочі: це може бути курка, запечена чи відварена без шкіри, риба чи інші морепродукти, доповнюємо свіжим салатом чи тушкованими овощами.
– на вечерю тільки овочі у будь-якому вигляді, нежирний сир та кефір;
– останній прийом їжі не пізніше, ніж за 4 години до сну. 3 основні прийоми їжі та 2 перекуси. Інтервал між прийомами їжі не менше ніж 2-3 години.
– фрукти краще їсти у першій половині дня. Солодкість можна дозволити собі на ланч (до обіду), “вартістю” не більше 150 ккал (3 шоколадні конфети, 30 гр. шоколаду, три половинки зефіру, 40 гр. сухофруктів, 1 великий банан), замість сладкого на ланч може бути сир або орехи (не більше 30 гр).
– окремо від сладкого пийте воду, імбирний чай, зелений чай, каву.
Такий раціон протягом 1-2 тижнів поверне вашу «передсвяткову» вагу, налагодить обмінні процеси і навіть прискорить метаболізм.
Пам’ятайте, що Новий рік – це чарівне свято! Пора загадувати бажання, вітати рідних та близьких, дарувати подарунки. Не варто зациклюватися на їжі та наїдатись ніби «на рік уперед»! Почніть новий рік з легкістю та чистою совістю перед собою. Зачем починати його з почуття провини? Все у ваших руках, і тільки!
Дана стаття має виключно інформаційний характер. Перед використанням даних, наданих вище, проконсультуйтеся із сертифікованим фахівцем. Редакція не гарантує будь-яких результатів і не несе жодної відповідальності за вред або інші последствия, які можуть виникнути внаслідок використання відомостей, наданих вище.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!