Постійне відчуття голоду: причини і що робити
Помічаєте, як швидко зникають усі ваші їстівні запаси з холодильника, а шафки забиті різноманітними снеками та перекусами? Тоді читайте статтю про причини постійного голоду.
Жажда
Це здається нелогічним, але одна з найпоширеніших причин, чому ми споживаємо зайві калорії, полягає в тому, що ми приймаємо жажду за голод. Ми часто їмо, бо думаємо, що голодні, хоча насправді ми можемо бути зневоднені. На щастя, виправити це просто. Перш ніж їсти, спочатку випийте склянку води, щоб переконатися в тому, що почуття голоду залишиться з вами. Тоді вже можете переходити до їжі.
Нестача сну
Це дуже поширена причина незрозумілої потягу до їжі. Якщо ваш сон не регулярний, він може зіпсувати звички харчування та травлення. Нестача сну також підвищує рівень кортизолу, що стимулює почуття голоду. Ми схильні прагнути сладостей та простих вуглеводів, щоб компенсувати наше відчуття втоми. Намагаючись щовечора лягати спати всього на 30 хвилин раніше (а потім поступово збільшуючи цю цифру тиждень за неділею), ви можете знизити рівень кортизолу, приборкати апетит і нормалізувати свій графік харчування.
Жувальна резинка
Ви коли-небудь відчували, як ваш шлунок починає бурчати, коли ви жуєте жуйку? Наше тіло жорстко пов’язане з пережовуванням їжі, тому безглузде жування насправді може стимулювати апетит, коли ми цього не хочемо, відправляючи нас шукати закуски протягом усього дня.
Фільми та серіалі
Екранна година, чи то телебачення, чи то інтернет, сприяє нерозумному харчуванню. Ми особливо схильні до надмірного жування у захоплюючі моменти (погоні за інопланетянами, атаки монстрів тощо). Вони стимулюють наш адреналін, який, отже, може стимулювати наш голод. Якщо ви дивитеся серіалі пізно вночі, потяг до закусок зростає. Нестача сну — це те, що змушує нас відчувати потяг до цукру та вуглеводів весь наступний день.
Щоб приборкати ці технологічні перекушування, припиняйте серіал, коли почуваєте голод і їжте далеко від екрану, замість того, щоб відкривати під час перегляду пакет чіпсів.
Знежирені продукти
Те, що їжа позначена як «знежирена», не означає, що вона корисна для здоров’я, особливо якщо вона оброблена. Дієтичні продукти, переважно, містять дуже мало жиру і білка, але багато рафінованих вуглеводів, які не так насичують, як жир і білок, тому після їх вживання ви швидко стаєте знову голодними і переїдаєте.
Натомість прагніть до поєднання білка, вуглеводів з високим вмістом клітковини та корисних жирів для страв та закусок. Тост з авокадо та хумусом на цільнозерновому хлібі — відмінний варіант!
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!