Любителі макаронів, картопля і рису втрачають зайві кілограми скоріше за тих, хто у всьому собі відмовляє, старанно рахуючи калорії, передає sutura.org.ua

Такого висновку дійшли вчені з Лідського університету. В рамках дослідження експерти 14 тижнів спостерігали за 78 жінками з надмірною вагою, що намагаються схуднути.

Випробовуваних розділили на 2 групи: перша вдосталь їла продукти з низькою енергетичною щільністю, а другий був встановлений ліміт 1400 калорій на день. До кінця експерименту сіті учасниці скинули в середньому 5,5 кг, а голодні — лише З,З5 кг.

Секрет у тому, що їжа з низькою енергетичною густиною (містить менше калорій на грам) наповнює шлунок і підтримує відчуття ситості — в результаті живиться нею людина не схильна наїдатися на ніч, накидатися на калорійні закуски або взагалі зриватися з дієти.

Цей алгоритм лежить в основі так званих об’ємних дієт, які останнім часом стають все більш популярними. Враховуючи розподіл продуктів за енергетичною щільністю, можна багато їсти і при цьому худнути!

До продуктів з нульовою або близькою до нульової щільності належать: свіжі овочі та фрукти, фруктові та овочеві соки, чай, кава, гриби, знежирені молочні продукти. Їх можна їсти в необмеженій кількості.

Макарони, запечений картопля, коричневий рис, томатний соус, тунець, грудка индейки, нежирний йогурт і сир, тофу, банані, креветки на пару, червона фасоль та виноград володіють низькою енергетичною щільністю. Їх можна їсти у великих кількостях.

Жир — головне і, по суті, єдиний враг талії згідно з принципом об’ємного харчування. Щоб вага зрушилася з мертвої точки і залишилася в нормі після схуднення, жири споживають у мінімальних кількостях.

Про це слід пам’ятати, вибираючи спосіб приготування страв. Багаті їм продукти (наприклад, майонез, вершкове масло, бекон, свинячі реберці, домашній сир) не заборонені, проте їх можна їсти не щодня і дуже маленькими порціями.