Поява білих ділянок на шкірі може свідчити про збій у роботі імунної системи чи грибкове захворювання, передає sutura.org.ua

Скільки б ви не загоряли, ці плямки завжди залишатимуться безколірними, майже білими. І добре, якщо вони розташовані на ділянках шкіри, які зазвичай прикриті одягом, пише ЗМІ.

Гірше, якщо присутні на обличчі, шиї, руках. А яка причина появи таких плям? Чи можна з ними дати собі раду?

– Так зазвичай виявляється вiтiлiго – хронiчне захворювання шкіри. Знебарвлені плями на шкірі хворих – це ділянки з порушенням природної пігментації, – пояснила лікар-дерматолог – Переважно вони розташовані на обличчі, шиї, кистях.

Фізичного дискомфорту вiтилiго не викликає. Болезнь не заразна. Як досліджено, вона розвивається внаслідок втрати або зниження функції меланоцитів – пігментних клітин. Причина виникнення недуги достеменно невідома, але пов’язують її з аутоімунними збоями в організмі, порушенням роботи ендокринних органів. Нерідко хвороба стартує після перенесених інтоксикацій чи травм.

– Чи всі світлі плями на шкірі – ознака витиліго?

– Ні. Порушення пігментації шкіри виникають з різних причин, зокрема і вікових змін, під дією хімічних сполук, внаслідок інших шкірних захворювань. Тож перш ніж починати лікування, варто переконатися, що діагноз – правильний.

– Появою знебарвлених ділянок на шкірі виявляється і висівковоподібний лишай. Вражена грибком шкіри має колір кави з молоком, хоча іноді плями можуть бути блідо-сірими або яскраво-коричневими, – пояснює лікар-дерматолог обласного шкрвендиспансеру.

– А де його можна підчепити?

– Цей вид грибка може передаватись через річкову, озерну воду. Якщо поруч з вами купається хвора людина – висока ймовірність, що грибок передасться і вам. Збудником хвороби є дріжджоподібний гриб, що паразитує у роговій кулі епідермісу. Найчастіше він вражає людей, схильних до надмірного потовиділення, із зниженим імунітетом.

Оскільки жодних суб’єктивних відчуттів у зв’язку з цим захворюванням людина не переживає (зокрема, немає свербежу), то часто не вважає собі хворою, а тим більше – заразною. Водночас, що раніше буде розпочато лікування (воно полягає як у нанесенні протигрибкових препаратів на шкіру, так і в заживанні препаратів внутрішньо), то більше шансів подолати цю хворобу.