Середня очікувана тривалість життя при народженні у розвинених країнах з 1970 року по 2013 рік зросла на понад 10 років, згідно з підрахунками Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).

У середньому у 34 країнах ОЕСР тривалість життя зросла приблизно з 70 до 80 з половиною років. За даними організації, довше за всіх у світі живуть японці: до 2013 року середня тривалість життя в країні дорівнювала 83,4 року.

Слідом за Японією йдуть Іспанія та Швейцарія зі порівняльними цифрами, трохи менше вони в Італії, Франції та Австралії.

США істотно поступаються багатьом розвиненим країнам, займаючи лише 27 місце з 34, американці в середньому живуть тепер 78,8 року. При цьому ОЕСР нагадує, що 40 років тому тривалість життя у США була на рік довша, ніж у розвинених країнах у цілому.

При цьому Штати у 2,5 рази обганяють інші держави за витратами на охорону здоров’я у розрахунку на душу населення. У середньому витрати на охорону здоров’я у країнах ОЕСР становили 8,9% ВВП (без урахування інвестицій) у 2013 році.

З країн-членів ОЕСР найнижчі показники тривалості життя в Мексиці (останнє місце), Угорщини та Словаччини.

Найактивніший приріст тривалості життя зафіксований у Турції та Індії, де середній показник збільшився майже на третину у 1970-х роках у Турції він знаходився на рівні 55 років, а до 2013 року піднявся до 76,6 року. В Індії середня тривалість життя зросла приблизно з 50 до 66,5 року, проте залишається однією з найнижчих у світі.

ОЕСР – одна з провідних економічних організацій світу, що включає 34 найрозвиненіші держави. В даний час до неї входять Австралія, Австрія, Бельгія, Великобританія, Венгрия, Німеччина, Греція, Данія, Ізраїль, Ірландія, Ісландія, Іспанія, Італія, Канада, Люксембург, Мексика, Нідерланди, Нова Зеландія, Норвегія, Польща, Португалія, , Словенія, США, Турція, Фінляндія, Франція, Чехія, Чилі, Швейцарія, Швеція, Естонія, Південна Корея та Японія.