Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
Бісакодил (Bisacodyl)
Фармакотерапевтична група: А06АВ02 – контактні проносні засоби.
Основна фармакотерапевтична дія: проносна; стимулює перистальтику товстої кишки шляхом подразнюючої дії на слизову оболонку або прямої стимуляції нервових закінчень у підслизовому та слизовому нервових сплетеннях; погано абсорбується з ШКТ і сам впливає на абсорбцію електролітів, в результаті чого підвищений осмотичний тиск у просвіті кишечнику утримує більшу кількість води, що є наслідком пом’якшення випорожнень і полегшення їх пасажу в товстій кишці; крім того, збільшується об’єм випорожнень, що стимулює перистальтику та полегшує дефекацію; бактеріальні ферменти товстої кишки метаболізують препарат до активної сполуки – дифенолу, який підлягає кон’югації під час першого проходження через печінку з глюкуроновою або сірчаною кислотою та повертається до кишечнику через ентерогепатичну циркуляцію, що пролонгує дію препарату.
Показання для застосування ЛЗ: симптоматичного лікування запорів БНФ, у тому числі хр. запорів у лежачих і літніх пацієнтів, а також перед діагностичними процедурами, хірургічними та акушерськими втручаннями, а також у перед- та післяопераційний період БНФ.
Спосіб застосування та дози ЛЗ: внутрішньо препарат приймають перед сном, незалежно від часу вживання їжі; разова доза для дорослих – 1 або 3 табл. (5 мг – 15 мг) БНФ; при недостатньому проносному ефекті препарат приймають додотково наступного ранку по 1 – 2 табл. (5 мг – 10 мг); у лікарській формі драже дорослим рекомендовано – по 1–2 драже 1 р/добу; курс застосування – не більше 10 днів; у лікарській формі супозиторій дорослим рекомендовано 1 супозиторій (10 мг) 1 р/добу БНФ.
Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: можливі болі в животі, подразнення анальної зони (біль, відчуття жару, кровотеча), болісні спазми кишечнику; ангіоневротичний набряк, анафілактичні реакції; у пацієнтів похилого віку, які часто використовують цей ЛЗ, може виникати слабкість, порушення координації, гіпотензія.
Протипоказання до застосування ЛЗ: біль у животі, нудота та блювання невідомої етіології, апендицит, кишкова непрохідність, коліт, г. запальні захворювання органів черевної порожнини, шлунково-кишкові кровотечі, маткові кровотечі, захворювання прямої кишки, г. проктит, г. геморой, спастичний запор, защемлена грижа, анальні тріщини, тяжка дегідратація, гіперчутливість до бісакодилу або до інших компонентів препарат, вагітність та період годування груддю, дитячий вік.
Форми випуску ЛЗ: супозиторії ректальні по 10 мг; драже по 5 мг; табл. по 5 мг; табл., вкриті оболонкою, кишковорозчинні по 5 мг;
Візаємодія з іншими лікарськими засобами
Спричинює недостатність калію, обрежно з сечогінними та b-адреноміметичними засобами і засобами, токсичність яких зростає при недостатності калію ( серцеві глікозиди). Підсилює недостатніть води та електролітів. Молоко та антацидні засоби послаблюють його дію .
Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї
Вагітність: Може застосовуватися виключно за рекомендацією лікаря.
Лактація: Може застосовуватися виключно за рекомендацією лікаря.
Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку
Діти, до 12 років: Діти 6 – 12 років : драже приймати цілим (не розжовувати та не розкришувати).
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних застережень немає
Застереження щодо застосування
Інформація для лікаря: Спеціальних рекомендацій немає
Інформація для пацієнта: Уникати тривалого та систематичного застосування, це веде до атонії кишечника та неможливості випорожнення без застосування все більш сильних проносних засобів. Не застосовувати при болі у животі невідомого походження, які супроводжуються нудотою та блюванням. Має оболонку, яка попереджує подразнюючу дію препарату на шлунок, ч/з це драже приймати цілим, без попереднього розкришення або розжовування.