Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
Деякі стани статевих органів
Деякі стани статевих органів, які можуть призводити до тяжкої травми при просуванні передлежачої частини плода родовим каналом. До них відносяться: виражене варикозне розширення вен піхви та вульви, перенесені операції з приводу сечостатевих, кишково-статевих нориць; незагоєні старі розриви шийки матки III ступеня, великі рубцеві зміни на шийці матки, піхву; аномалії розвитку матки та піхви.
Більшість акушерів дотримуються думки про те, що у разі смерті матері спроба отримати живу дитину шляхом операції кесаревого розтину є обов’язковою (А.С.Сліпих, 1986; В.І.Краснопольський, В.Є.Радзінський, 1993 та ін.).
Що ж до операції у жінки, що вмирає, то тут вирішити питання складніше, хоча кесарів розтин у цій ситуації виправданий, тому що в ряді випадків після отримання плоду стан хворої покращується і життя її може бути врятовано.
Корпоральний переріз можливий лише у виняткових випадках: перед ампутацією або екстирпацією матки, за наявності рубців на матці, які підлягають висіченню, після перенесеного перитоніту та наявності спайкових процесів, при масивній кровотечі, а також у вагітної, що вмирає. У решті випадків роблять розріз нижнього сегмента матки. Кесарів розтин із захисним варіантом показаний у всіх випадках безводного періоду більше 10-12 год, після багаторазових піхвових досліджень, а також при загрозі виникнення інфекції у післяопераційний період.
Вище наведені показання до чесарева перерізу. У тих випадках, коли в організмі породіллі є потенційні джерела інфекції (ендогенна інфекція) або ймовірне інфікування внаслідок ускладнень пологів, єдиним методом розродження (за відсутності умов для розродження через природні родові шляхи) є позачеревний кесарів розтин.