Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
Операція зовнішнього повороту плода вагітних
Операція зовнішнього повороту плода зазвичай вимагає загальної анестезії. Тільки у випадках, коли необхідне розслаблення м’язів черевної стінки, застосовують короткочасний наркоз пропанідидом, який у породіль з підвищеною збудливістю поєднують із сибазоном та антигістамінними препаратами.
Внутрішній поворот плода пов’язаний із введенням руки акушера в матку, що робить іноді необхідним застосування наркозу, особливо при ригідності м’яких тканин родового каналу, розвитку частих сутичок, переході їх у тетанус, різкій напрузі м’язів черевної стінки, що ускладнює маніпуляцію акушера. Для наркозу застосовують пропанідид, закис азоту або їх поєднання. При загрозі переходу бою в тетанус слід поєднувати наркоз закисом азоту з короткочасною інгаляцією фторотану.
Плодоруйнівні операції, як правило, виконують у фізично ослаблених породіль зі зниженою скорочувальною функцією матки при тривалій та безуспішній родовій діяльності. У цих умовах необхідно обережно застосовувати препарати, що викликають гіпотонію матки. У той же час, враховуючи нежиттєздатність плода, можна при використанні анестетика не побоюватись його наркотичного впливу на плід. Анестезія повинна створити акушеру такі умови, за яких втручання було б найменш травматичним. Для цього необхідна релаксація м’язів тазового дна та достатнє розкриття каналу шийки матки. Оптимальним методом анестезії є ендотрахеальний наркоз закисом азоту у поєднанні з анальгетиками – фентанілом або пентазоцином.