Вчені з’ясували, чому одні штами вирусу грипу частіше вражають похилого віку, а інші — дітей
Дослідження вчених дає відповідь на питання, чому одні штами вирусу грипу частіше вражають похилого віку, а інші — дітей. Річ у тім, що поширеність різновидів вирусу від року до року змінюється. Відповідно, людям різного віку доводиться стикатися з різними збудниками захворювання.
Вчені проаналізували частоту зараження такими штамами вірусу грипу двох типів. До першого типу належить штам H5N1 (“вірус пташиного грипу”), а також вируси груп H1 і H2, а до іншого – H7N9 (ще один “вірус пташиного грипу”) та вируси з групи H3 (“вірус сезонного грипу”). Дослідники припустили, що у людини виробляється найстійкіший імунітет до того штаму і до того типу вирусу грипу, з яким вона вперше зіткнулася ще в дитинстві. Тобто, наприклад, ті, кому першим у житті зустрівся H5N1, будуть найбільш стійкі до нього, а також до вирусів з груп H1 і H2.
Щоб перевірити свою гіпотезу, вчені зіставили роки та регіони народження здорових на момент дослідження піддослідних з інформацією, які штамами вирусу були найбільш поширені на той час і в тих місцях. Якщо інформація про ті, які конкретно штамами заражали випробовуваних у дитинстві, були доступні, її теж використовували.
Припущення підтвердилося: ті, хто був породжений до 1968 року, були найбільш стійкими до вирусів першого типу, до яких входять H1, H2 та H5. Тоді саме ці вируси були найбільш поширені. Молодші випробовувані, народжені пізніше 1968 року, мали велику стійкість до вірусів іншого типу H3 та H7.
Судячи з получених даних, перенесена в дитинстві інфекція, викликана вирусом одного типу, знижувала ймовірність хвороби від вірусів того ж типу на 75 відсотків, а ризик смерті – на 80 відсотків. Вченим належить з’ясувати причини такої стійкості. Ймовірно, дізнавшись їх, вдасться зробити профілактику та лікування грипу більш ефективними.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!